Czy NTO agitowało dla KE. - czy to koniec dziennikarstwa?

  • 22.05.2019, 10:27
  • redakcja RTO
Czy NTO agitowało dla KE. - czy to koniec dziennikarstwa?
Artykuł o zapowiadanym strajku pracowników socjalnych wklejany był co kilka dni do serwisu internetowego NTO,. Czy po to, żeby był ciągle w aktualnościach? - Zauważyli nasi dziennikarze.

O co chodzi?

Artykuł dotyczy zapowiadanego strajku pracowników socjalnych, który według pomysłodawców mógłby utrudnić terminową wypłatę świadczenia 500 plus na pierwsze dziecko.

Czy w nyskim OPS dojdzie do strajku?
Jak się okazuje w nyskim OPS nie dojdzie do zapowiadanego w kwietniu strajku pracowników, ponieważ 12 osobowa obsługa działu zajmującego się weryfikacją wniosków 500+ nie zadeklarowała zainteresowania strajkiem. Poza tym weryfikacja wniosków na pierwsze dziecko oparta będzie o uproszczona procedurę, ponieważ nie będzie trzeba badać kryterium dochodowego. W Nysie według oszacować OPS znajduje się około 4 tys potencjalnych beneficjentów tego świadczenia.

Czy to jeszcze dziennikarstwo, czy już polityczna agitacja.

Informacji o gotowości do strajku w poszczególnych placówkach OPS w województwie w artykule jednak nie znajdziemy. Pierwotny tekst z kwietnia w nie zmienionej postaci jest zwyczajnie wklejany za każdym razem z nową datą.

Pierwszy artykuł pojawił się w kwietniu bieżącego roku po zapowiedziach planowanej akcji protestacyjnej jeszcze w trakcie strajku nauczycieli. NTO pisało, że  - Jak informuje portal money.pl, obecnie trwa zbiórka deklaracji udziału w proteście. - Kolejne 4 artykuły z 4, 8, 17 i 22 maja to klony pierwszego artykułu.

Pod artykułem nie podpisał się żaden dziennikarz. Wygląda na to, że to "wkład" redakcji Trybuny w kampanię do europarlamentu. Profil polityczny gazety należącej do grupy wydawniczej Polska Press, która z kolei należy do niemieckiego koncernu Verlagsgruppe Passau, nie jest tajemnicą.

Jak klonowanie artykułu komentuje redakcja NTO.
- Artykuły bardzo popularne, czytelnicy je czytają i my je dostarczamy - odpowiedział pracownik działu internetowego gazety. Tyle, że to jedyny artykuł, który doświadczył w ostatnim czasie takiego  szczególnego "traktowania".

 

_______________________

Na marginesie

Niemiecka grupa wydawnicza popiera Koalicję Europejską. Jednak czy niemiecka prasa w Polsce  powinna ingerować w nasza politykę?

Informacja o strukturze grupy wydawniczej. (Wikipedia)

Jak sprawdziliśmy wyrywkowo nie jest to skoordynowana akcja niemieckiej grupy wydawniczej należącej do Verlagsgruppe Passau, do której należy Polska Press (medialnie: Polska Press Grupa, dawniej: Grupa Wydawnicza Polskapresse)

dzienniki niemieckiej grupy:

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ixmen
ixmen 26.06.2019, 12:05
Pisie synki zaczynają atak na media. A kto was finansuje - Władimir???
XD men
XD men 28.06.2019, 09:53
Nie bądź taki NIBY - amerykancki, potomku lub wielbicielu postsowieckiej braci, która na równi z folksdeutschami zdradzała Polskę od czasów 2WW.
Twoje resortowe środowisko jest na smyczy każdego, która da
5 zł.
A NTO to mój drogi "ixi_men" to część niemieckiego koncernu prasowego (niemiecka kolonia prasowa w Polsce).

Moja rada = wystrzel się rurą NORD STREAM i zobacz jak wygląda od środka, zamiast tu bredzić o atakach na media.
Muszkiet
Muszkiet 05.06.2019, 20:54
Zyzik to jakiś mało rozsądny człowiek. Christopher Zyzik się zapomniał. Sytuacja kompromitująca. Tak się nie robi, żeby klonować nieaktualne informacje.
HHHCHCHCHC
HHHCHCHCHC 02.06.2019, 17:04
Wiadomo, że NTO (kiedyś komunistyczna Trybuna Opolska > Trybuna Ludu - shit), jest pro niemiecka - czy volksdeutsch brzmi dumnie? No nie wiem

Pozostałe