Mały Tryton 2019

  • 02.06.2019, 19:11
  • redakcja RTO
Mały Tryton 2019
Dziś wyjątkowe święto - Dzień Dziecka. Dzień był podwójnie szczególny dla nominowanych do prestiżowej statuetki Małego Trytona Nyskiego. Podczas gali, która odbyła się w Bastionie św. Jadwigi poznaliśmy laureatów. Nagrody powędrowały do dwóch utalentowanych dziewczynek - Marty Opałki i Anny Wiktorii Biliczak.

W kategorii 6-9 lat nominowani byli: Zuzanna Anioł, Laura Mazurkiewicz, Michał Lichwa, Natalia Kowalska oraz Marta Opałka. Decyzją kapituły zwyciężyła ta ostatnia. Marta jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 1 w Nysie i uzdolnioną szachistką. Trzykrotnie zdobyła tytuł Mistrzyni Województwa Juniorów oraz Międzynarodowego Cyklu Turniejów "Zostań Szachowym Mistrzem”. Marta jest także tancerką zawodową zespołu AZS TANERO NYSA i utalentowaną skrzypaczką. Trzykrotnie została wyróżniona odznaką "Uczeń na medal".

W kategorii 10-15 lat nominowani byli: Michał Anioł oraz Anna Wiktoria Biliczak. Statuetka powędrowała w ręce Ani, laureatki w konkursach międzynarodowych, ogólnopolskich i wojewódzkich. Jako jedyna w Gminie Nysa, a konkurowała z licealistami, uhonorowana została nagrodą Marszałka Województwa Opolskiego, Prymus Opolszczyzny. Jest stypendystką Marszałka, Burmistrza Nysy i Dyrektora Szkoły. Aktywnie uczestniczy w wydarzeniach kulturalnych. Wystąpiła n.in. w programie 1 Polskiego Radia w Warszawie w audycji "Młode talenty - Kulturoteka". Występowała z Chórem Opery Polskiej w Warszawie oraz Roncole Verdi Orchestra pod batutą Francesco Bottigliero w operze G. Bizeta "Carmen". Wykazuje też bardzo dużą inicjatywę w zakresie działalności charytatywnej i społecznej.

Przewodniczącą Kapituły Małego Trytona Nyskiego była Beata Ciastoń.

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe