BUDŻET OBYWATELSKI 2019

  • 02.06.2019, 19:14
  • redakcja RTO
BUDŻET OBYWATELSKI 2019
Poznaliśmy wyniki głosowania w V edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Nysa. Zainteresowanie znów było ogromne - mieszkańcy naszej gminy oddali w sumie ponad 19 tysięcy głosów. Sfinansowane zostanie pięć projektów – trzy w mieście i dwa w sołectwach. W tym roku głosujący ponownie postawili na sport i rekreację.

W mieście sfinansowane zostaną projekty: „Sportowe południe Nysy” (1467 głosów), „Plac zabaw dla osiedla Rodziewiczówny” (1379) oraz „Modernizacja palcu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka w Nysie” (1229).

W sołectwach najwięcej głosów otrzymały projekty: „Integrujemy i zwiększamy aktywność fizyczną mieszkańców Białej Nyskiej, Goświnowic, Hajduk Nyskich i Kopernik” (4302) oraz „W jedności siła” – wyposażenie, modernizacja terenów rekreacyjno sportowych oraz modernizacja i wyposażenie świetlic wiejskich w sołectwach Kępnica, Wierzbięcice, Lipowa, Przełęk oraz Regulice (3521).

 

Głosować w tym roku, podobnie jak poprzednio, można było tradycyjnie i elektronicznie. W sumie oddano 19586 głosów, z czego 18299 głosów było ważnych. Przypomnijmy, że w ramach Budżetu Obywatelskiego do podziału jest 600 tysięcy złotych. - Dziękujemy za wszystkie oddane głosy - mówi Burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz. - Wszystkie pomysły w tym roku były bardzo ciekawe. Gratuluję zwycięzcom i już teraz zapraszam do udziału w kolejnej edycji budżetu obywatelskiego

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe