Gmina czeka na większe dofinansowanie do Centrum Przesiadkowego. Na budowę trzeba będzie poczekać.

  • 01.08.2019, 18:32
  • redakcja RTO
Gmina czeka na większe dofinansowanie do Centrum Przesiadkowego. Na budowę trzeba będzie poczekać.
- Uznaliśmy, że nie ma sensu brać udział w tym konkursie - powiedział burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz. - Do podziału było 5 mln zł, a o te pieniądze starało się kilka gmin. My potrzebujemy większego wsparcia. - dodał burmistrz.

Wynika z tego, że budowa nie ruszy w tym roku.  Władze miasta wycofały z Urzędu Marszałkowskiego wniosek o dofinansowanie tego projektu.

O budowie nowego centrum przesiadkowego, wraz z zagospodarowaniem całej okolicy dworca i przebudową ulicy Racławickiej, mówi się w Nysie od kilku lat. W projekcie miała uczestniczyć gmina Nysa i Nyski Powiat.

W 2017 za symboliczną kwotę nyska gmina przejęła od PKP teren dworca i budynki. Zlecono wykonanie projektu. Kosztorys opiewa na kwotę ok. 17 mln zł, z czego na gminę ma przypaść ok 30%, czyli 7 mln złotych, pozostałe 70% w tym montażu finansowym ma sfinansować nyski powiat.


- Jestem przekonany, że budowa mimo wszystko ruszy w przyszłym roku, kiedy domkniemy projekt strefy ekonomicznej. W 2021 roku dworzec powinien już być wyremontowany - ma nadziej burmistrz Kordian Kolbiarz. - Jeśli nie uda się zdobyć większego dofinansowania np z ministerstwa, będziemy realizować inwestycję własnymi siłami wspólnie z powiatem. - 

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe