Jezioro Nyskie - wypadł za burtę pijany mężczyzna i prawdopodobnie utonął.

  • 04.08.2019, 19:47
  • redakcja RTO
Jezioro Nyskie - wypadł za burtę pijany mężczyzna i prawdopodobnie utonął. WOPR Nysa
Do dziś (niedziela godzina 20:00) nie udało się znaleźć zaginionego. Do zdarzenia doszło w Sobotę (3 sierpnia), zgłoszenie o wypadku dotarło do ratowników ok. godz. 18:20. Na wysokości Siestrzechowic z jachtu, którym płynęła 4 osobowa załoga z nieznanych przyczyn mężczyzna wypadł za burtę. Najbardziej prawdopodobnie doszło do utonięcia.

Załoga była pod wpływem alkoholu. Mimo szeroko zakrojonej akcji ratunkowej nie znaleziono mężczyzny, ani nie ujawniono jego zwłok.

- Z bazy wypłynęło 8 jednostek ratowniczych z 24 ratownikami, łódź policyjna i dwie łodzie straży pożarnej. -  informuje prezes WOPR Jarosław Białochławek.

- Służby znalazły jednostkę na wodzie (3 osoby). Wszyscy byli pod widocznym działaniem alkoholu. Potwierdzili, że z pokładu zniknął ich kolega, ale nie zauważyli w którym miejscu – mówi Jarosław Białochławek.

Do akcji przyłączyli się cywilni sternicy na łodziach i skuterach wodnych. Wyznaczono obszar poszukiwań o średnicy ok.1 km2. Użyto sonarów, do wody zszedł nurek, na razie wszystko bez rezultatu.

redakcja RTO

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe