Nyskon 2019 - Świat fantazji już po raz trzeci.

  • 22.07.2019, 11:53 (aktualizacja 16.09.2019, 00:11)
  • redakcja RTO
Nyskon 2019 - Świat fantazji już po raz trzeci.
Panie i Panowie, Mangowcy, Furrasy i inne stworzenia! W lipcu na nyskich fortyfikacjach już po raz trzeci pojawiła się kraina niczym z baśni. Tylko u nas można było spotkać elfy, postacie z bajek, gier, a nawet wojowników, zatańczyć Belgijkę, pograć w ciekawe gry, wziąć udział w konkursach, a po dniu pełnym wrażeń – ogrzać się w towarzystwie baśniowych stworzeń śpiewając dookoła ogniska.

To wszystko i nawet więcej można było zobaczyć i posmakować na własnej skórze. Czy jest Nyskon? To wyjątkowy festiwal łączący świat fantasy, kulturę Japonii i dalekiego wschodu
Entuzjaści w przebraniach zwierząt i różnorodnych strojach cosplay bawią się bez prądu i bez komórek. W menu konkurs na Bal Strojów Dawnych? Wszystko to miało miejsce w dniach 19 - 21 lipca na forcie nr 2 w Nysie.

Festiwal Nyskon 2019 otrzymał wsparcie od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Miejskiego w Nysie i Urzędu marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

Sejmik Województwa Opolskiego nawiązując do 100. rocznic związanych z upamiętnieniami Powstań Śląskich w kolejnych latach 2019, 2020 oraz 2021 ustanowił rok 2019 Rokiem Powstań Śląskich. Prelekcja odnosząca się do 100 rocznicy powstań śląskich odbyła się w ramach Nyskonu.

W załączeniu  materiały dotyczące prelekcji o Powstaniach  Ślaskich.

 

redakcja RTO

Załączone pliki do pobrania (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe