Larp Nysa 2019 - to drugi największy bitewny Larp w Polsce!

  • 18.08.2019, 13:08
  • redakcja RTO
Larp Nysa 2019 - to drugi największy bitewny Larp w Polsce!
Impreza odbywa się po raz piąty na nyskich fortach i poligonie. Tym razem trwała, aż cztery dni.

Zwieńczeniem imprezy była bitwa, wszystko realizowane według ustalonego scenariusza, ale z dużym polem do improwizacji.

- Larp bitewny, to coś w rodzaju teatru improwizacji - opowiada Dastin Wawrzyniak organizator imprezy. 800 uczestników tworzy dwa wrogie państwa , które żyją obok siebie, zasiedlają osady, urządzają zasadzki, przygotowują się do wojny, by w końcu spotkać się na polu walki. Sceneria utrzymana jest w klimacie średniowiecza z dużym dodatkiem fantastyki.

Uczestnicy przyjeżdżają  z kilkunastu krajów. Wszyscy noszą stroje stylizowane zbroje, broń, wyposażenie obozowe, nawet armaty strzelające.. piłkami. Walczą ogry w trzymetrowych,  kostiumach oraz straszni ludzie - szczury.

Jak opisuje organizator przedsięwzięciu Dastin Wawrzyniak. To zabawa, która daje pełną iluzję przeniesienia się do innego świata, w inne czasy Można kompletnie zapomnieć o problemach. Dla niektórych to wręcz forma terapii.

 

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wojtas
Wojtas 07.09.2020, 22:51
Jeśli wydaje się zgodę na takie imprezy to wypadało by po tem posprzątać teren ze śmieci! Do dzisiaj zalegają tam setki butelek!
NN
NN 18.09.2020, 21:07
Rzekomo to nie są ich śmieci, rozmawiałam z organizatorem rok temu. skarżył mi się, że teren był zawalony śmieciami i musiał sobie najpierw posprzątać - wierzę w to, bo poligon jest wielkim śmietnikiem od dawna. Nik się nie interesuje tym, co tam się dzieje.Straż miejska w Nysie jest totalnie bezużyteczna.

Pozostałe