SLD ustaliło pierwszą trójkę.

  • 21.08.2019, 21:27
  • redakcja RTO
SLD ustaliło pierwszą trójkę.
- SLD ustaliło pierwsza trójkę To pani Zawisza, moja skromna osoba i pan Jarosław Pilc. - mówił dla Radio Opole Piotr Woźniak Lider opolskich struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej, który znajdzie się na drugiej pozycji listy koalicji partii lewicowych za Marceliną Zawiszą z Razem.

Kandydaci wystąpią pod szyldem SLD, bowiem jak można się było spodziewać zabrakło czasu na zarejestrowanie nazwy Lewica. Tym samym, jeśli uda się tym razem wejść SLD do sejmu, cała subwencja przypadnie... właśnie SLD.

Czoło listy wygląda tak:
Marcelina Zawisza  - Partia Razem
Piotr Woźniak  - SLD
Jarosław Pilc  - Wiosna

Pomysły legislacyjne przedstawiane przez Piotra Woźniaka dotyczą przede wszystkim służby zdrowia, tu mówi o skróceniu obsługi pacjentów na SOR-ach i kolejek do lekarzy specjalistów i uwolnieniu lekarskich specjalizacji - między innymi poprzez uznanie dyplomów obcokrajowców. Woźniak chciałby także dotować studentów by mieli na utrzymanie. Jednak jasne jest, że partia walczy o wejście do sejmu balansując na granicy progu wyborczego, więc na realizację swoich pomysłów będzie musiała zaczekać, dziś nie wiadomo jak długo. W takiej sytuacji można obiecywać cokolwiek. Wchłoniecie partii RAZEM i WIOSNY pokazuje, że SLD liczy raczej na wyborców z pobudkami światopoglądowymi.

O emeryturach ubeków szef struktur SLD nie powiedział ani słowa.

____________________

Kandydat SLD Piotr Woźniak  mówi o sobie - "moja skromna osoba" - przypomnijmy, że podczas delegacji do Armenii skromny nie był. Razem z Czesławem Biłobranem PSL i Mirosławem Aranowiczem Panowie mimo, że gospodarze zapewnili polskiej delegacji pełne wyżywienie pobrali i zatrzymali sobie diety po ok 200 euro każdy. Sprawa jest przedmiotem śledztwa prokuratury.
Powiat zawiadomił oficjalnie prokuraturę. Delegacje Biłobrana, Woźniaka i Aranowicza idą do sprawdzenia.

Nieoficjalnie mówi się, że Czesław Biłobran, czyli "głównodowodzący" w aferze delegacyjnej liczy na nominację PSL na kandydata do senatu.

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Buka
Buka 26.08.2019, 19:20
Piotr Woźniak pomysły ma tylko na siebie, zaczynając od doktoratu z piekarnictwa i kończąc pracą w 4 miejscach jednocześnie.
shit
shit 24.08.2019, 22:45
brud i kupa
rrr
rrr 24.08.2019, 18:59
Nie ma wątpliwości, że lewica wystawiła do Sejmu fantastyczne kandydatury - i Woźniak,, i Pilc, to.
WIEPrz
WIEPrz 22.08.2019, 23:28
Gdzie się ulęgło jedno z drugim
Skąd tu was tylu po pięć centów
Bez życiorysu lub z za długim
Prących jak wieprz do parlamentu

Pozostałe