Prokuratura ignoruje dowody przestępstwa i zastrasza dziennikarza, który zadaje pytania...

  • 27.09.2019, 18:07
  • redakcja RTO
Prokuratura ignoruje dowody przestępstwa i zastrasza dziennikarza, który…
Prokuratura odmówiła wszczęcia dochodzenia w sprawie oszustwa, przekroczenia uprawnień i poświadczenia nieprawdy przez czołowych polityków z władz powiatu poprzedniej kadencji. Pytanie dziennikarza wywołały histerię w prokuraturze.

Zastępca prokuratora rejonowego Sebastian Litwin wypycha siłą dziennikarza z ogólnodostępnych pomieszczeń prokuratury. Prokurator rejonowy żąda, by opuścił budynek. Policja jednak zgadza się z tym, że żądanie jest bezprawne i informuje, że każdy obywatel ma prawo przebywać w budynku prokuratury załatwiając sprawy. Skąd te emocje? Chodzi o polityków.

O co chodziło:

Przypomnijmy, sprawa, która wyprowadziła prokuratorów z równowagi jest szczególna, a  może raczej szczególnie bulwersująca. Chodzi nienależnie pobrane diety przez trio najważniejszych polityków w powiecie poprzedniej kadencji, Piotra Woźniaka, Czesława Biłobrana i Mirosława Aranowicza z SLD, PSL i Nowoczesnej. Panowie ci jadąc na delegacje do Armenii w kwietniu 2018 roku wzięli pieniądze mimo, że otrzymali wyżywienie.
Nowe władze starostwa po publikacjach medialnych zawiadomiły prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa. Prokuratura po 3 odmówiła wszczęcia dochodzenia. Powiat się z tym nie zgodził i złożył zażalenie do sądu.

https://zrzutka.pl/3thtxh

_________________________________
więcej czytaj tutaj:

Powiat zawiadomił oficjalnie prokuraturę. Delegacje Biłobrana, Woźniaka i Aranowicza idą do sprawdzenia.
Powiat zawiadomił oficjalnie prokuraturę. Delegacje Biłobrana, Woźniaka i Aranowicza idą do sprawdzenia.

_____________________________________

Umorzenie wbrew oczywistym dowodom.
Czesław Biłobran zaskoczony przed kamera przyznał się do wszystkiego. Ormianie przyjęli polską delegacje i zapewnili wyżywienie, ten fakt nie budzi wątpliwości, tym bardziej, że potwierdzili go zarówno Aranowicz jak i Piotr Woźniak. Prokurator Bogdanowicz jednak pominął te dowody i odmówił wszczęcia śledztwa.

Prokuratorzy tracą cierpliwość.
Dziennikarz przyszedł do prokuratury zapytać dlaczego ignorowane są oczywiste i dostarczone śledczym dowody. Te pytania zamiast odpowiedzi wywołały prawdziwą irytację i próby zastraszenia. Było pokrzykiwanie, nerwowy słowotok, a nawet naruszenie nietykalności cielesnej dziennikarza. Prokurator, który próbował wypchnąć dziennikarza z ogólnodostępnego pomieszczenia dla interesantów, nie przedstawił się mimo prośby dziennikarza. Później okazało się, że ten popis był dziełem ... zastępcy prokuratora rejonowego Sebastiana Litwina.

Na miejsce przyjechała policja wezwana przez prokuratora, która poinformowała dziennikarza, że ma prawo przebywać w budynku prokuratury w celu załatwienia swoich spraw. Jak skomentować tę sytuację? To trudne, to trzeba zobaczyć.

zapraszamy do obejrzenia materiału...

 

_________________________________

 

czytaj także

Dziennikarz ma problemy, bo zadawał pytania w prokuraturze.

 

aktualizacja - Radio Opole wprowadza cenzurę? Milczą Radio Doxa, NTO, GW.

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (46)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Republika bananów
Republika bananów 21.10.2019, 10:15
1. Prokuratura oskarża dziennikarza za treść rozmowy w cztery oczy, której nikt nie nagrał, po czym sędzia Ulman skazuje go mówiąc, że dziennikarza trzeba wychować (bo m.in pisze artykuły o oświadczeniach majątkowych prokuratorów).

2. Prokuratura nie oskarża polityków, którzy zawinęli nienależna kasę i są na to oczywiste dowody, nawet ich nie przesłuchuje i ignoruje publiczne przyznanie się do winy.

Gdzie my jesteśmy?  W republice bananowej, czy w Państwie TEORETYCZNYM?
Otello
Otello 19.10.2019, 11:23
Dawno nie widziałem takiej nonszalancji urzędników. A Pan SZ.P Prokurator Sebastian Litwin, który nie przedstawił się dziennikarzowi, ba! nawet zakazał pytać innych pracowników prokuratury o swoje nazwisko - TO JEST KONGO - ŻYJEMY W PAŃSTWIE BEZPRAWIA -
Jadwiga F.
Jadwiga F. 09.10.2019, 14:22
Każdy tutaj się mądrzy, bo wydaje mu się, że to go nie dotyczy osobiście. Każdy taki jest w błędzie, bo jutro strzeli do was nawiedzony lokalny milioner, potrąci na pasach pijany policjant, baseballem zabije wasze dziecko osiedlowy osiłek. A wtedy dokąd pójść? Do prokuratury, która umarza wszystkie śledztwa?
Expert
Expert 09.10.2019, 01:37
Profesjonalny prokurator, nawet jak gada bzdury - jest poważny -
Bolesław Wierzbicki, był godzinę na miejscu i nie zauważył, że dziura po kuli znajduje się w bocznej szybie. - strzelanina pod wieżą ciśnień.
https://www.youtube.com/watch?…

Nieprofesjonalni prokuratorzy znajdują się obecnie na stołkach w Nyskiej Prokuraturze i zamiast stawić czoła własnej nieudolności w śledztwie, miotają się jak piskorz.
Byly dziennikarz
Byly dziennikarz 09.10.2019, 07:58
Aby kogoś oceniać trzeba być profesjonalnym dziennikarzem, a nie ....
Obecny
Obecny 09.10.2019, 14:24
Tutaj nie ma czego oceniać, były dziennikarzu. Media nie oceniają, tylko ukazują fakty. To odbiorcy wyciągają wnioski i tworzą oceny. Media jak sama nazwa wskazuje, są przekaźnikiem zdarzeń.
interesujące
interesujące 09.10.2019, 18:53
Każdy ma prawo oceniać.
kobieta, mężczyzna, katolik, gej, lesbijka, muzułmanin
Polak, Żyd, Afrykanin
Pan Były dziennikarz stosuje mowę nienawiści i dyskryminuje, sugerując, że tylko on (bo pewnie wydaje mu się, że był "profesjonalny"), może oceniać i sam ocenia...
tylko, że nie to co się stało w prokuraturze, ale
zamiast tego ocenia i to negatywnie kogoś KTO POKAZAŁ WSZYSTKIM CO SIĘ WYRABIA W PROKURATURZE. - ciekawe.
MOP
MOP 09.10.2019, 07:32
Pomijając faktyczną nieudolność pracy prokuratorów wszyscy dobrze wiemy co to za ziółko z tego Śliwińskiego. A jego tatuś też nie lepszy. Nie chcę bronić tego psa co strzelał bo do ziomka z tej samej miejscowości nie musi, może go jutro rano w domu odwiedzić z nakazem itd. Kto kupował od Śliwińskiego to wie po co tam się spotykali w nocy. A tatuś nie płaci ludziom za robotę i wyciska łezki w TV.
Nie dla bezkarności policji i prokuratury
Nie dla bezkarności policji i prokuratury 10.10.2019, 12:10
Śliwińscy to 2 pokolenia ludzi żyjących na pograniczu prawa, ale to nie daje policjantowi prawa do strzelania do nich. Jak nabroili to do więzienia, do sądu, do prokuratury.
Jurand ze Spychowa
Jurand ze Spychowa 09.10.2019, 01:09
Sekretariat czy nie, nic nie zmieni faktu, że prokuratorzy niedopełnili swoich obowiązków umarzając śledztwo, bez przesłuchania, bez analizy dowodów i wygląda na to ---- niestety jakby to była prokuratorsko polityczna mafia
Piotr
Piotr 07.10.2019, 21:29
Nie oszukujmy się, to jest Meksyk, politycy kradną, prokuratorzy udają, że tego nie widzą.
wymiana zdemoralizowanej kadry konieczna
wymiana zdemoralizowanej kadry konieczna 07.10.2019, 21:14
Zastępca prokuratora rejonowego jest w pracy i nie chce się przedstawić, mimo, że pcha się z łapami do dziennikarza i próbuje go wypychać z ogólnodostępnego pomieszczenia prokuratury. Co to jest? ja chyba śnię
Kto był tam choć raz to wie
Kto był tam choć raz to wie 08.10.2019, 22:19
Raczej z tego co widać na filmie, dziennikarz był wypychany z sekretariatu, a to raczej nie jest pomieszczenie ogólnodostępne
Gienek
Gienek 09.10.2019, 00:55
Oczywiście, że jest.
Tobie się wydaje, że podwórko jest ogólnodostępne, albo parking
hi hi
Ajmda
Ajmda 09.10.2019, 07:53
Raczej nie, bo tam pracuja ludzie. Chciałbys aby do twego pokoju gdzie pracujesż o ile w ogole pracujesz wparowal ktos i stał sobie o tak bez potrzeby i to z włączoną kamerą. Chyba raczej nie
afgdhjlk
afgdhjlk 09.10.2019, 00:58
Sekretariat jest pomieszczeniem dla interesantów, nie jest gabinetem, w którym odbywają się przesłuchania. To nie budynek policji z kratami tylko budynek administracji.
Jadwja
Jadwja 09.10.2019, 07:56
Sekretariat jes do załatwienia sprawy, a nie do stania w nim z kamera. A poza tym co mi wiadomo każdy szanujący dziennikarz najpierw umawia się na spotkanie a nie wchodzi jak bydło. Coś wiem na ten temat bo pracuję w tej branży.
Gucio
Gucio 20.10.2019, 10:55
Dlatego jesteś tylko stojakiem na mikrofon. Niczym więcej - Pani szanująca się dziennikarko.
Szok
Szok 20.10.2019, 11:05
Nie mogę uwierzyć, że patrząc na tak ewidentne nadużycie władzy, bo gołym okiem widać, że prokuratura ignoruje dowody - są ludzie, którzy krytykują dziennikarza za to, że "krzywo trzymał mikrofon". - szok
Sebastian Łotwin
Sebastian Łotwin 07.10.2019, 20:15
Prokuratorzy nie przywykli, by komukolwiek musieli się z czegokolwiek tłumaczyć, - gdy ktoś pokazał ich niekompetencję (a może machlojki) wpadli we wściekłość.
ha ha
ha ha 07.10.2019, 19:07
A może by tak prokurator badał dowody przestępstwa, zamiast je ukrywać - bo to chyba także przestępstwo?
ha ha
ha ha 07.10.2019, 19:04
A może by tak Woźniak oddał kasę, którą wyłudził ze starostwa i Biłobran i Aranowicz, także?
Z całym szacunkiem dla dziennikarza
Z całym szacunkiem dla dziennikarza 01.10.2019, 14:20
A może tak filmik bez montażu i zobaczymy jak zachował się Pan dziennikarz
Puknij się w czoło, najlepiej młotkiem
Puknij się w czoło, najlepiej młotkiem 07.10.2019, 20:09
Może zaraz napiszesz, że dziennikarz kazał kraść publiczne pieniądze biednym bogobojnym samorządowcom, a potem prokuratora oblał wrzątkiem i wydepilował mu klatę.
A ujmująco mili prokuratorzy Sebastian Biegun i Sebastian Litwin zaprosili go na kawę z ciastkiem, mimo to dziennikarz świnia ponownie ich obraził.
LexOmnia
LexOmnia 04.10.2019, 19:19
Jakby się nie zachował, od Prokuratora wymaga się czegoś więcej niż zwykłego obywatela.
Olek
Olek 30.09.2019, 09:06
To byłoby śmieszne, gdyby nie było straszne.
Bicykl
Bicykl 30.09.2019, 08:36
Ten prokurator w mózgu miał zator
Nie żeby jakaś serio choroba,
To jak trup w szafie, szpieg czy amator
Bez rozróżnienia każdy coś chowa.

Gdy tylko ujrzał gdzieś rowerzystę
To tak go ciernie dźgały w sumienie,
Że budził w sobie żądze nieczyste
I nie mógł przestać, stanąć na ziemię
Zanim roweru wraz z rowerzystą
nie wniósł za kraty, taką miał chemię.
Robił to łącznie albo na raty.
Tak jakby ktoś w ten mózgowy zator
Wsunął tajemny katalizator

Zamiast sie zwrócić przodem do żony
Raptem zaczyna mierzyć poziomy
Miast słuchać dzieci z miernikiem leci,
Sprawdza promile, latarką świeci,
Mruczy i wącha, sapie i stęka,
Tak go dopada setna udręka
Żądze nieczyste na rowerzystę
Nakierowane, by zamknąć dziada
Całkiem posrane, lecz tak wypada.

Więc prokurator, przy piątku właśnie
raz zanim zaśnie, w stół pięścią trzaśnie
Wycedzi - krata bracie! Masz mata!
Łykniesz promile i szczęścia chwile
I w moje rączki wpadniesz na lata.
Może masz siostrę, albo masz brata?
Ja rowerzystów całą familię
umieszczę w celi, choćby nie chcieli,
By miód w me serce z premią i chemią
Wlać i nakarmić żądzę nieczystą
Bom w rowerzystach jest specjalistą
I zaspokoję się rowerzystą

Jeślibyś jednak chciał bym ukarał
Kogo innego niż rowerzystę
Bym prominenta zetrzeć się starał
W świętym zobaczył oślizgłą glistę
Strzeż się niecnoto! Oszczerców szmerze
W te prowokację za nic nie wierzę
Nie wierzę w Boga, ani w Watykan
Ni w skalanego złem polityka.

Tak właśnie rzecze ów prokurator,
Co ma w swym mózgu na bicykl zator
Malawa
Malawa 29.09.2019, 23:46
Ziobro musi zrobić tu porządek
Julek
Julek 28.09.2019, 22:36
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. - - Julian Tuwim

to dedykacja dla Pana redaktora Marcina
Julek
Julek 28.09.2019, 22:32
Milczenie to tekst, który niezwykle łatwo jest błędnie zinterpretować. - Julian Tuwim
Julek
Julek 28.09.2019, 22:34
Mam na myśli milczenie prokuratora Litwina - nie chciał się przedstawić, więc można było pomyśleć, że robi za ochroniarza, albo sprzątacza.
Janina Janik
Janina Janik 28.09.2019, 15:59
Tak naprawdę to była reakcja na pismo złożone w imieniu telewizji dzień wcześniej. Było to zażalenie na bezczynność prokuratury: w czerwcu zostało złożone zawiadomienie przez stowarzyszenie Ad astra (RTO) . Prokuratura nie odpowiedziała na to pismo i nie wzięła pod uwagę materiałów w nim zawartych. Trudno nie połączyć tego z faktem, iż w procesie Marty Klubowicz sędzia Ulman powiedział, że jego wyrok ma charakter wychowawczy, bo *** śmie źle się wypowiadać o prokuratorach. Najwyraźniej sędzia uwierzył, że w ten sposób załatwi sprawę.
Ania z Sheffield
Ania z Sheffield 28.09.2019, 15:36
To smutne. przykro na to patrzeć. Jak w tym kraju ma być dobrze.
Zaraz na myśl przychodzą sędziowie, którzy oddawali kamienice na 140 letniego staruszka.

Chciałoby się wrócić do kraju, ale czy jest do czego?
Feliks
Feliks 28.09.2019, 09:13
Prokurator Adam Bogdanowicz w mojej skromnej ocenie jest odpowiedzialny przynajmniej niedopełnienia obowiązków, jeżeli działałby w porozumieniu z politykami to szkoda już słów, bo mielibyśmy przestępstwo.

Panowie Biegun i Litwin brak nadzoru nad działalnością prokuratury, z agresywnej reakcji można wnioskować, że ich wysiłki są skierowane na utrudnianie krytyki prasowej - efekt mrożący, używając autorytetu prokuratury i wątpliwych przesłanek wykroczenia KW 51 par 1, to nawet blokowanie krytyki prasowej z ustawy prawo prasowe art 44 p 2

Art. 44. Odpowiedzialność karna za utrudnienie lub tłumienie krytyki prasowej
1. Kto utrudnia lub tłumi krytykę prasową
- podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
2. Tej samej karze podlega, kto nadużywając swego stanowiska lub funkcji działa na szkodę innej osoby z powodu krytyki prasowej, opublikowanej w społecznie uzasadnionym interesie.

Jeżeli doszłoby do działania w porozumieniu z politykami i innymi prokuratorami to oczywiste przestępstwo i to zorganizowane.
Jestem z Londynu, nie dopadniecie mnie
Jestem z Londynu, nie dopadniecie mnie 28.09.2019, 03:03
To nie jest TOTALNY BLAMAŻ, TO JEST KATASTROFALNY BLAMAŻ, a nawet KATASTROFICZNY, albo jeszcze gorzej

Pozostałe