aktualizacja - Radio Opole wprowadza cenzurę? Milczą Radio Doxa, NTO, GW.

  • 02.10.2019, 11:09
  • redakcja RTO
aktualizacja - Radio Opole wprowadza cenzurę? Milczą Radio Doxa, NTO, GW.
Po naszej interwencji artykuł w Radio Opole, choć z opóźnieniem pojawił się. Miejmy świadomość, że duże media, takie jak Radio Opole, NTO, czy TVP podają informacje w dniu wydarzenia. Artykuł o konferencji Jarosława Pilca dotyczącej skargi na prokuratorów został opublikowany dopiero po pytaniach skierowanych do red. naczelnego Radio Piotra Moc kolejnego dnia wieczorem.

O co chodziło?

Chodziło o ignorowanie dowodów w sprawie wyłudzenia delegacji przez polityków SLD, N i PSL, oraz próbę zastosowania cenzury prewencyjnej wobec mediów, a właściwie mówiąc prostym językiem próbę zastraszenia dziennikarza przez kierownictwo nyskiej prokuratury.

Kogo interesuje praworządność?

Po emisji naszego materiału, sprawą zainteresowała się TVP Opole i zrealizowała materiał - (link). Kolejnego dnia Kandydat Lewicy Jarosław Pilc zwołał konferencję prasową, podczas której złożył oficjalną skargę do prokuratury krajowej na jego zdaniem skandaliczne zachowanie nyskich prokuratorów wobec śledztwa i mediów. Na konferencję (1.10) trafiły trzy opolskie redakcje Radio Opole, Radio Doxa i portal Opole24. Niestety według naszych informacji (2.10) żadna z nich nie opublikowała relacji z tego wydarzenia. Radio Opole dopiero po naszej publikacji i pytaniu do red naczelnego Piotra Moc na drugi dzień wieczorem.

Cenzura w publicznym Radio Opole?

Najciekawsze było milczenie publicznego radia. Radio Opole wysłało redaktora i materiał "wpadł pod biurko" - to dziwne. Piotr Moc redaktor naczelny nabrał wody w usta i nie udzielił nam żadnej odpowiedzi na pytanie - dlaczego? -  Wszystko to mimo, że wcześniej bez oporów Radio Opole publikowało wystąpienia kandydata lewicy, nawet te o księżach pedofilach. Artykuł jak pisaliśmy wyżej pojawił się wieczorek kolejnego dnia - w radio się tak nie pracuje - tam informacje podawane są w trybie "natychmiastowym".

Co z resztą mediów?

Fakt, że milczy NTO (niemiecka grupa wydawnicza) i Gazeta Wyborcza specjalnie nie dziwi, choć bulwersuje, ponieważ sprawa dotyczy nie tylko prokuratury, ale także polityków PSL, SLD i N. Cała sprawa budzi refleksję, co do bezstronności gazet, które chcą uchodzić za bastion praworządności. Choć w działaniach prokuratury martwi jawne ignorowanie dowodów, ochrona polityków, agresja prokuratorów, zastraszanie dziennikarza, to dziwniejsze jest milczenie większości mediów.

 

Materiał zrealizowało tylko TVP - https://opole.tvp.pl/44628905/nyscy-urzednicy-na-podwojnej-diecie-spor-o-wyjazd-do-armenii?fbclid=IwAR0LxP4maOu62cOzpEtVhnHao67TPtTFSyvAd9B_cY1iEPxW4Vy44Tb2Mg4

źródło: tvp3 opole

 

konferencja Jarosława Pilca

 

\

___________________________________________________________________________________________

materiał z nyskiej prokuratury

 

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe