Uwiódł zakonnicę spod Opola i razem okradli DPS na 460 tys. zł.

  • 21.10.2019, 21:51
  • redakcja RTO
Uwiódł zakonnicę spod Opola i razem okradli DPS na 460 tys. zł.
Opolska prokuratura publikuje wizerunek Piotra Klemczaka, podejrzanego o szereg oszustw. To ten mężczyzna na początku czerwca br. miał uwieść zakonnicę z Dobrzenia Wielkiego. Pokrzywdzone przez oszusta osoby mogły stracić nawet milion złotych.

Pierwsze informacje trafiły na policję w czerwcu 2019 roku. Do komisariatu zgłosiła się przełożona zakonu prowadzącego DPS w Dobrzeniu Wielkim. Poinformowała, że z konta DPS zniknęło 460 tysięcy złotych.

Sprawcą okazała się 42-letnia zakonnica, która zniknęła w tym samym czasie, co pieniądze. Kobieta została aresztowana> Niedługo później zatrzymano także 43-letniego mężczyzna. Jak ustalono, para poznała się kilka dni wcześniej. Według informacji pozyskanych w śledztwie mężczyzna tak wpłynął na 42-letnia siostrę zakonną, że ta wybrała pieniądze z konta DPS. Kobieta wypłaciła także swoje własne oszczędności i przekazała je sprytnemu uwodzicielowi. 42-letnia zakonnica usłyszała już zarzut przywłaszczenia ponad 460 tysięcy złotych, jej 43-letni wspólnik - zarzut oszustwa wobec mienia znacznej wartości.

Sprawa zatacza coraz szersze kręgi. Pokrzywdzonych może być więcej. Opolska prokuratura zgodziła się więc na upublicznienie wizerunku i danych podejrzanego o oszustwa i apeluje do ewentualnych ofiar o kontakt. Według funkcjonariuszy 43-letni Piotr Klemczak, mieszkaniec województwa dolnośląskiego, działał głównie na terenie Dolnego Śląska, ale także na terenie Opolszczyźnie. Posługiwał się fałszywymi danymi osobowymi.

Mógł przedstawiać się jako: Robert Kuczera, Jacek Kotowicz, używać nazwiska  Klimek lub Klimczak. Jako swój adres zamieszkania podawał często Szczecin. Mężczyzna zmieniał swój wizerunek.

Policjanci prowadzący sprawę szacują, że poszkodowani stracili co najmniej milion złotych.

Osoby pokrzywdzone proszone są o kontakt:

  • z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Opolu pod nr tel. 885 680 270 bądź 77 42 22 553, 77 42 22 564.
  • z Prokuraturą Rejonową w Opolu pod nr tel. 77 40 01 239.
redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe