Przez wiele lat miał gwałcić swoje siostry. W sądzie w Opolu ruszył proces.

  • 27.10.2019, 10:30
  • redakcja RTO
Przez wiele lat miał gwałcić swoje siostry. W sądzie w Opolu ruszył proces.
Z ustaleń wynika, że Dominik (24 lata) przez 10 lat wykorzystywał swoje biologiczne siostry. Przestępstwo tego rodzaju jest traktowane jako zbrodnia i zagrożone karą 15 lat więzienia. 24-letni sprawca stanął przed Sądem Okręgowym w Opolu. - Za gwałt na małoletnich w ramach relacji kazirodczych grozi do 15 lat pozbawienia wolności - informuje prokurator Stanisław Bar z Prokuratury Okręgowej w Opolu. -

Dominik jest mieszkańcem powiatu nyskiego. Prokuratura zarzuca oskarżonemu, że od 2008 do 2017 roku wielokrotnie doprowadził przemocą swoją małoletnią siostrę do poddania się tzw. innym czynnościom seksualnym. Do pierwszego z przestępstw miało dojść, gdy dziewczynka miała 5 lat, a sprawca 13.

W toku śledztwa uprawdopodobniono także, że ofiarą brata padła również jego druga, młodsza siostra. Mężczyzna miał wykorzystywać seksualnie drugą dziewczynkę od 2012 r. . W tym przypadku - zdaniem prokuratury - zrobił to po raz pierwszy, podobnie jak w przypadku starszej siostry gdy dziecko miało 5 lat.

Na konto mężczyzny prokuratura zalicza kolejne zarzuty, tym razem wobec własnych dzieci. Śledczy ustalili, że od 2015 roku, czyli od momentu gdy został ojcem przez trzy lata znęcał się nad własna córką oraz jej młodszym rodzeństwem (braćmi urodzonymi kolejno w 2016 i 2018 roku).

Sąd ze względu na charakter sprawy i dobro dzieci wyłączył jawność procesu.

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe