Krowy z Deszczna znowu bezdomne.

  • 10.11.2019, 10:49
  • redakcja RTO
Krowy z Deszczna znowu bezdomne.
Krowy z Deszczna znowu bezdomne. Zapowiedzi, że stado trafi do Naczkowa pod Nysą są już nieaktualne. Właściciel obór w ostatniej chwili się wycofał.

O krowach z Deszczna zrobiło się głośno na wiosnę tego roku. Początkowo stado miało być zlikwidowane, po interwencjach obrońców zwierząt stado przebadano i Decyzję o przymusowym wybiciu cofnięto, w sprawie wypowiedział się nawet Jarosław Kaczyński.
Zwierzęta nie trafiły jednak do rezerwatu, obrońcy zwierząt nie zgodzili się także na ich rozdzielenie z obawy, że krowy zostaną wykorzystane gospodarczo.
BOZ, czyli fundacja Biuro Ochrony Zwierząt przejęło kontrolę nad stawem I czyniła starania, by stado mogło przeżyć gdzieś nietknięte i niepodzielone.
Na ten cel Fundacja zabrała około 150 000 zł pieniądze jednak szybko się rozeszły i nie doprowadziły do rozwiązania problemu.
W październiku podano do wiadomości, że krowy trafią do Naczkowa pod Nysą. Stadem miał zająć się Tomasz Copija ze Śmiłowic. Na ten cel chciał powołać fundację. Wyliczono także że utrzymanie stada ma kosztować około 30 000 zł miesięcznie. Zapowiadano remont obór, w których kiedyś była prowadzona hodowla Byków. Pieniądze na to przedsięwzięcie miał przekazać anonimowy darczyńca. Zabudowania gospodarcze oraz teren w okół miał zostać wydzierżawiony od właściciela. Ten jednak jak podaje PolsatNews w ostatniej chwili się wycofał.

Tomasz Copija odmówił wypowiedzi przed kamerą. O wypowiedź prosiliśmy wójta gminy Pakosławice, do której należy przysiółek. Z pomysłu umiejscowienie krów Naczkowie nie byli zadowoleni mieszkańcy. Obawiali się hałasu i zapachu. Pan Ireneusz wskazywał także na w jego ocenie zły stan zabudowań, a także na brak wody.

 

więcej w materiale...

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

LGBTQI_ZOO
LGBTQI_ZOO 11.11.2019, 17:24
Czy do katalogu gender dojdzie nowa płeć- czyli Zoofilia? Dlaczego nie? Miłość do zwierząt, seks ze zwierzętami, dziedziczenie po zwierzęciu, Uczłowieczenie zwierzęcia, Zwierzoczłowiek, adopcja zwierzęcia przez człowieka, adopcja człowieka przez zwierze - Tarzan jest tu prekursorem.
agresja
agresja 11.11.2019, 16:47
Obrońcy (obrończynie ) próbują, i często nachalnie zarządzają :
cudzym majątkiem ,
cudzym życiem i jego otoczeniem,
ubliżają wszystkim , którzy traktują bydło jako zwierzęta gospodarskie , a nie zwierzęta domowe,
żądają by " coś" i " ktoś " realizował ich pomysły - za darmo , a wręcz na własny koszt
bo jeśli nie to nieomal codziennie wypisują kalumnie , do niedawno nawet piętnując po nazwisku lub po urzędowej funkcji . To ciekawe, że to rozpasanie jest tak ogromne (np. przytoczone wypowiedzi na stronie farmer.pl niejakiej Teresy Maziarz) , że osoby wykonujące funkcje urzędowe ( nawet jako funkcjonariusze publiczni ) nie mogą się doczekać ochrony prawnej przed tymi atakami .
Hindus
Hindus 10.11.2019, 16:13
Krowy święte - to do Indii

Pozostałe