Sąd nakazał wznowienie śledztwa w sprawie delegacji Woźniaka, Aranowicza i Biłobrana.

  • 15.11.2019, 15:02
  • redakcja RTO
Sąd nakazał wznowienie śledztwa w sprawie delegacji Woźniaka, Aranowicza…
Decyzja została podjęta w dniu dzisiejszym (15.11). Prokuratura musi wznowić śledztwo. Sąd wykluczył jawność rozprawy i nie wpuścił na salę dziennikarzy. Pisemne uzasadnienie uwzględnienia zażalenia starostwa powiatowego poznamy najszybciej we wtorek. Z nieoficjalnych informacji wynika, że sąd zalecił prokuraturze przesłuchania, a także analizę dlaczego doszło do różnic pomiędzy delegacjami gminy i powiatu podczas wspólnego wyjazdu do Hidlesheim.

Co jeszcze zalecił sąd?

Nie wiemy, czy sąd nakazał, by prokuratura wzięła pod uwagę nagrania wideo, w których Czesław Biłobran potwierdził, że delegacja miała zapewnione wyżywienie w trakcie pobytu w Armenii oraz wypowiedź przedstawiciela gminy Talin (Armenia), który zapewniał dziennikarzy w rozmowie telefonicznej, że polskiej delegacji niczego nie brakowało.

Sąd wykluczył jawność posiedzenia.

Dziennikarze nie zostali wpuszczenie na salę. Dlaczego? Na to pytanie nie znamy odpowiedzi, a sama decyzja może dziwić, ponieważ sprawa dotyczy samorządu, czyli władz publicznych. Sąd jednak zdecydował, że będzie rozstrzygał sprawy publiczne, bez publiczności.

To porażka prokuratury.
Prokurator rejonowy Sebastian Biegun przed postanowieniem sądu informował: - W toku postępowania sprawdzającego nie potwierdzono okoliczności zawartych w zawiadomieniu o przestępstwie – . Ten sam prokurator oskarżył dziennikarza, który pytał o powody odmowy wszczęcia śledztwa, m.in o naruszenie porządku publicznego. W sprawie interweniuje Rzecznik Praw Obywatelskich. Teraz kierowana przez Bieguna placówka będzie musiała prowadzić śledztwo.

https://zrzutka.pl/3thtxh

 

Czytaj także___________Powiat zawiadomił oficjalnie prokuraturę. Delegacje Biłobrana, Woźniaka i Aranowicza idą do sprawdzenia.

Powiat zawiadomił oficjalnie prokuraturę. Delegacje Biłobrana, Woźniaka i Aranowicza idą do sprawdzenia.

 

Czytaj także________________Dziennikarz ma problemy, bo zadawał pytania w prokuraturze.

__________________________

STREFA 51 

O co chodzi z tymi delegacjami - Marcin Miłkowski

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Młody stary woźniak
Młody stary woźniak 23.11.2019, 12:55
Woźniak zapomniał jeszcze opowiedzieć o tym, jak służbowym kierowcą i służbowym samochodem, w służbowym czasie sowim i swojej żony jeździł na prywatne wycieczki do Anglii, a było to w październiku ubiegłego roku.
zgadywanka
zgadywanka 23.11.2019, 10:39
Mój ulubiony komentarz z YT - ukradłem ale, jeżeli to bulwersuje, następnym razem nie będę kradł. - zgadnijcie kto tak powiedział (nie dołowienie, ale taki był sens)
Ewa
Ewa 22.11.2019, 12:24
Może czas sprawdzić wszystkich samorządowców, ich wynagrodzenia, nagrody, wyjazdy, premie i mieszkania.
Yeti
Yeti 23.11.2019, 10:40
nasz info - podawaj
Kogo chroni prokuratira
Kogo chroni prokuratira 21.11.2019, 15:55
Chłop ukradł cukierka (nawet go nie wyniósł, tylko zjadł w sklepie) i dostał miesiąc odsiadki. AWożniak i Biłobran ukradli - zero reakcji. Klubowicz oszukała na delegacji - zero reakcji.
HAAA HAAA
HAAA HAAA 21.11.2019, 17:36
Jest reakcja - prokurator Biegun oskarżył dziennikarza, który to ujawnił.
Jacek
Jacek 17.11.2019, 11:55
Wyłączenie jawności było niczym nieuzasadnione. Wieś tańczy i śpiewa. Ciekawe, który to sędzia taki „mondry”
---...---
---...--- 17.11.2019, 10:11
PS. w mojej ocenie Pan Sebastiana Bieguna ministerstwo powinno natychmiast odwołać, ten człowiek kompromituje prokuraturę.
--- ... ---
--- ... --- 17.11.2019, 10:08
Klasyczne małe miasteczko - miedzy Panem, Wójtem, a Plebanem - gdzie miejsce plebana zajął prokurator z sędzią pędzący na jednym rumaku.
S
S 16.11.2019, 23:21
Koniecznie powinni rozpatrywać w innym sądzie.
Wyłączenie jawności to jakaś kpina czyżby się redaktora Miłkowskiego wystraszyli, że sfilmuje ich głupie miny?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 16.11.2019, 18:01
Śledztwo śledztwo i po śledztwie ... Jak to wszyscy znajomi są prokuratura sąd starostwo i itp. jedna klika ... Tu powinna zewnętrza jednostka zbadać sprawę i przy okazji prokurature przestrzegać

Pozostałe