Kto zapłaci za śmieci w Konradowie sprawcy czy podatnicy?

  • 26.11.2019, 19:07
  • redakcja RTO
Kto zapłaci za śmieci w Konradowie sprawcy czy podatnicy?
Od kilku lat zalegają one w byłej cegielni w Konradowie, która należy do spółki z Bytomia. Za nielegalne składowanie odpadów na kary grzywny skazano prezesa i udziałowca tej firmy w sumie na 20 tys złotych. Usunięcie 300 ton śmieci może kosztować Głuchołazy setki tysięcy złotych. Pieniędzy gmina raczej nie odzyska. - piszą media.

Sprawa dotyczy dwóch nieruchomości gdzie znajdują się nielegalnie składowane śmieci. Gmina wydała decyzje administracyjne usunięcia z nich odpadów. Właściciel terenu decyzji tych niestety nie realizuje.

Jak informuje wiceburmistrz Głuchołaz Roman Sambor, kolejne postępowanie administracyjne ma go do tego przymusić. W sprawie jednej z nieruchomości jest prawomocna grzywna w wysokości 50 tysięcy złotych. Jednocześnie komornik prowadzi licytacje tych nieruchomości.

Gmina ma wątpliwości co do skuteczności tych działań. Urzędnicy obawiają się, że koszt usunięcia odpadów przewyższa wartość nieruchomości. W przyszłości może być tak, że to gmina będzie musiała za utylizację śmieci zapłacić. To będą setki tysięcy złotych, obawia się wiceburmistrz Sambor.

Włodarze miasta liczą na dotacje. Nowe przepisy pozwalają gminom uzyskać dotację na taki cel. Jednak także w tym przypadku za śmieci składowane w przestępczym procederze zapłaci polski podatnik.

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Geks
Geks 01.12.2019, 10:54
Może pan JAKI zajął by się zaostrzeniem kar za niszczeniem środowiska naturalnego bo na razie to są jakieś jaja!!!!!!!!
DELI
DELI 30.11.2019, 13:06
Śmieszna kara a straty na setki tysięcy złoty w jakim my kraju żyjemy .

Pozostałe