Od 15 grudnia z Nysy do Opola pociągiem dojedziemy w godzinę. Mieszkańcy Nysy zyskają także nowy przystanek – Nysa Wschodnia.

  • 29.11.2019, 15:29
  • redakcja RTO
Od 15 grudnia z Nysy do Opola pociągiem dojedziemy w godzinę. Mieszkańcy Nysy zyskają także nowy przystanek – Nysa Wschodnia. Damian Kapinos
Cała inwestycja jest warta ponad 120 mln zł. Wszystkie prace mają się zakończyć do drugiego kwartału 2020 roku.

Nowy przystanek w Nysie
Przystanek Nysa Wschodnia jest gotowy, a od 15 grudnia po zmianie rozkładu jazdy - będzie on dostępny dla pasażerów. Przystanek znajduje się obok przejazdu na ul. Morcinka. Prowadzi na niego pochylnia umożliwiająca dostęp wszystkim pasażerom także niepełnosprawnym.

Przebudowa w liczbach:
W ramach remontu odcinka Opole-Nysa doszło do wymiany prawie 50 kilometrów torów, przebudowy 59 przejazdów kolejowo-drogowych, 6 mostów i 81 przepustów pod torami.

Wizja na przyszłość.
- Ten odcinek jest włączony do sieci Centralnego Portu Komunikacyjnego. Rządowy plan zakłada, że w przyszłości w ciągu 2,5 godziny pasażer ma dojechać z tego miejsca na lotnisko. Trasa ma przebiegać z Kłodzka przez Nysę do Opola i dalej do Warszawy. Niewykluczone, że będzie konieczność w niektórych miejscach budowy mijanek czy elektryfikacji poszczególnych odcinków – mówił do mediów Adrian Czubak, wojewoda opolski.

– W tej chwili jesteśmy po konsultacjach regionalnych na poziomie całego kraju. Pierwsze wnioski powinny być znane w pierwszym półroczu 2020 roku i wówczas będzie można planować, w którym kierunku te inwestycje mają iść. Założeniem projektu jest to, żeby pociągi poruszały się z prędkością do 240 km/h, a docelowo nawet do 350 km/h. - dodaje wojewoda.

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Paczków
Paczków 30.11.2019, 10:33
Z Kłodzka przez Nysę? A przez Paczków też?
mezo
mezo 30.11.2019, 11:18
Paczków jest 100 lat za murzynami miasto jest tak zajechane ze masakra szacun dla Burmistrza ROLKI że robi miasto odpowiedni człowiek na miejscu burmistrza .

Pozostałe