Dziennikarza nie można skazać z art 212 KK - orzekł Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu - sny o cenzurze gasną.

  • 08.12.2019, 18:00
  • redakcja RTO
Dziennikarza nie można skazać z art 212 KK - orzekł Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu - sny o cenzurze gasną.
Dziennikarz tygodnika "Newsweek Polska" Wojciech Cieśla wygrał sprawę przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu. Cieśla złożył do Trybunału skargę na postanowienie polskiego sądu, który skazał go za pomówienie. ETPC uznał, że dziennikarza za publikację prasową nie można skazywać z kodeksu karnego.

 

Wojciech Cieśla wraz z Tomaszem Butkiewiczem napisali w "Dzienniku. Polska Europa Świat" w maju 2008 roku tekst "Naftowy milion dla ludzi Macierewicza. Afera w spółce Naftor". Opisali w nim, że członkowie zarządu spółki Naftor Piotr Woyciechowski i Tomasz Macierewicz (bratanek Antoniego Macierewicza) przyznali sobie wysokie odprawy. Woyciechowski oskarżył dziennikarzy o pomówienie (art. 212 Kodeksu karnego). W 2013 roku wygrał sprawy w polskich sądach dwóch instancji. Cieśla w 2014 roku zaskarżył sprawę do ETPC.

czytaj dalej - https://www.press.pl/tresc/59596,wojciech-ciesla-wygral-przed-etpc_-bo-dziennikarza-nie-mozna-skazywac-z-art_-212

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe