Na nielegalnym wysypisku w Kamienniku zakopano kilkadziesiąt TIR-ów śmieci

  • 09.12.2019, 15:57
  • redakcja RTO
Na nielegalnym wysypisku w Kamienniku zakopano kilkadziesiąt TIR-ów śmieci
Ujawniony na gorącym uczynku przez wójta Kazimierza Cebrata transport śmieci nie był pierwszym. Odkrywka potwierdziła przypuszczenia, że pod ziemią znajduje się nielegalne składowisko odpadów. Zwożone odpady były sukcesywnie zakopywane.

Podczas wizji lokalnej wykonano 22 wykopy. Jacek Tarnowski, naczelnik wydziału rolnictwa i ochrony środowiska w nyskim starostwie informuje, że właściciel terenu częściowo przyznał się do winy, jednak nie potrafił wyjaśnić, dlaczego odpady znalazły się pod ziemią.
Właściciel wyznał, że to jest błąd ludzki, incydent. Przyznał się do tego, na czym zostali złapani podczas interwencji policji na gorącym uczynku, czyli do przyjęcia tej jednej wywrotki.

Według wstępnych szacunków na terenie byłej biogazowni mogło dojść do zakopania 1000 ton odpadów. Liczba ta może jednak być większa, nawet dwukrotnie.

- Śledztwo prowadzone jest w kierunku przestępstwa z artykułu 183. §1 Kodeksu Karnego, to jest nielegalnego składowania odpadów w sposób, który może powodować istotne obniżenie jakości powierzchni ziemi, wód gruntowych, bądź też zagrażać życiu i zdrowiu ludzi - powiedział mediom rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu Stanisław Bar.  Za ten czyn grozi do 5 lat więzienia

Postępowanie w na razie w sprawie, bo nie postawiono nikomu jeszcze zarzutów prowadzi Prokuratura Rejonowa w Nysie. Równocześnie Urząd Gminy w Kamienniku wszczął postępowanie administracyjne mające na celu zmuszenie właściciela terenu do uprzątnięcia śmieci. 

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

1 przykazanie sędziów mafii nie wolno karać
1 przykazanie sędziów mafii nie wolno karać 10.12.2019, 17:10
Powinny być wysokie grzywny - np. 500 tys złotych, a jest 500 zł jeśli w ogóle
Obywatel
Obywatel 09.12.2019, 21:56
Pięć lat za składowanie niebezpiecznych odpadów to żart jak cały wymiar sprawiedliwości .. za takie przestępstwo powinno grozić pięćdziesiąt lat i w końcu problem by znikł !!!

Pozostałe