Niezatapialny jak gumowa kaczka, Czesław Biłobran (PSL) dogaduje się z PIS.

  • 03.02.2020, 17:28
  • redakcja RTO
Niezatapialny jak gumowa kaczka, Czesław Biłobran (PSL) dogaduje się z PIS.
Były starosta otrzymał dyrektorską posadę w spółce należącej do powiatu. został szefem do spraw przewozów w PKS-ie.

Do jego obowiązków należy "optymalizacja sieci przewozowej PKS-u". Prezes spółki Beata Juralewicz nie zdradza, w jakim trybie zatrudniono byłego starostę.

Nieoficjalne informacje na temat możliwości zatrudnienia Biłobrana w kontrolowanej przez powiat spółce pojawiły się po ostatniej sesji rady powiatu, podczas której głosy radnych PSL, w tym także byłego starosty, przyczyniły się do przyjęcia budżetu na 2020. Starosta Andrzej Kruczkiewicz zaprzecza, by zatrudnienie jego poprzednika w PKS-ie było elementem politycznej układanki.

- Ja myślę, że budżet i tak by był przyjęty, bo budżet to jest praca całego zarządu i całego powiatu. - mówił mediom Kruczkiewicz.

Biłobran podkreśla, że  stanowisko będzie zajmował tylko do lata 2020, kiedy nabędzie prawo do emerytury. Stanowisko, które piastuje były starosta, istniało w przeszłości w nyskim PKS-ie, zajmowali je kolejno Bogdan Wyczałkowski zanim został prezesem gminnej spółki ARN, a później Mirosław Borkowski (PSL). Przez ostatni rok nie było obsadzane

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

halo pobudka!!!
halo pobudka!!! 08.02.2020, 21:15
PKS nie jest spółką gminną, lecz powiatową!!! Kolbiarz nie ma nic do zatrudnienia Biłobrana
Budek
Budek 09.02.2020, 17:19
Oficjalnie tak. Nieoficjalnie nie.
gu gu gu
gu gu gu 09.02.2020, 21:09
Polityka jest sprawa bardzo materialną. Biłobran był potrzeby by koalicja osłabiona przez buntowników tj. Chwalenie, Rozumka i tego trzeciego (niech ktoś podpowie), się nie przewróciła.
Co prawda komitet Kolbiarza jest w koalicji powiatowej ale, tylko w 3 osobowym składzie. Kolbiarz nie będzie umierał za Burską, alk jego najlepszy kolega Bobak nie może wejść do zarządu bo musiałby odejść z gminy.

Kolbiarz będzie współpracował z każdą koalicją, więc to raczej PISowi zależało, żeby skaptować Biłobrana, bo oni po razpadzie koalicji stracą wszystko, a ludzie Kolbiarza zrobią woltę i będą współpracować z PSL SLD i PO im wszystko jedno.
Ajurweda
Ajurweda 08.02.2020, 12:44
Kolbiarz nie wstydzi się żadnego sojuszu, ani z pajacem Dziadusiem, ani z pajacem Biłobranem. Dobrze robi, no bo wyborcy i na jednego, i na drugiego oddali głosy.
Brawo Ja
Brawo Ja 05.02.2020, 10:18
No bez jaj to już niema nikogo tylko RAK, GANGRENA Biłobran to jest jakieś chore ktoś chyba za to odpowie zwłaszcza jak się wybory będą zbliżać warto tą chorą sytuacje przypomnieć !!!!
Nysa
Nysa 07.02.2020, 14:01
Kolbiarz powinien za to odpowiedzieć !!!!!!!
Gipk
Gipk 04.02.2020, 21:11
Jaja sobie z ludzi robią Kolbiarz powinien za to beknąć.
****
**** 05.02.2020, 20:17
To nie gmina, tylko powiat. Nie Kolbiarz tylko Kruczkow
Puta
Puta 04.02.2020, 09:49
Były Starosta zatrudniony do maja a jak się da to dłużej by brać kasę za darmo potem odprawa. Jego doświadczenie w transporcie to takie że zięć sprzedawał samochody :-) Według Pani Prezes spółki Beaty Juralewicz ma ogromne doświadczenie jak w pływaniu synchronicznym
Yyyyyeeetiii
Yyyyyeeetiii 04.02.2020, 00:50
Przechowalnia nierobów.
Rozczarowanie po całość
Rozczarowanie po całość 04.02.2020, 00:48
Jak go teraz oskarżą o przywłaszczenie pieniędzy jak się układają?
Kol
Kol 07.02.2020, 14:03
Jakie oskarżanie jaja sobie z wyborców robią śmiech na sali .
Bolek Otua
Bolek Otua 03.02.2020, 23:22
W jakim celu uruchamia sie zlikwidowane stanowisko, no poto aby dostac odprawe emerytalna, my tez potrafimy myslec.
rysiohenryk
rysiohenryk 03.02.2020, 18:52
PSL (ZSL) nigdy nie miał problemów kolaboracją najpierw z PZPR w ramach FJN i PRON, teraz z PiSem

Pozostałe