Rada powiatu nyskiego zbulwersowana okładką Nowin Nyskich

  • 05.02.2020, 20:19
  • redakcja RTO
Rada powiatu nyskiego zbulwersowana okładką Nowin Nyskich
Oryginalna okładka znajduje się pod tekstem. Powyżej artystyczna propozycja naszej redakcji.

_________________________________________________________________________________________

- Zamieszczanie takich publikacji to naszym zdaniem szerzenie mowy nienawiści - napisali w jednogłośnym oświadczeniu radni powiatu nyskiego. 

...

Burzliwa dyskusja dotycząca gazety?
Na poniedziałkowej sesji rady powiatu tematem stała się okładka Nowin Nyskich, opublikowana 7 stycznia z tytułem "Poleciała głowa wicestarosty", która na pierwszej stronie dosłownie poleciała i wylądowała na tacy jak głowa biblijnego Holofernesa, którego dekapitacji dokonała piękna Judyta. Dekapitacja Jacka Chwaleni została dokonana jednak nie przez kobietę, lecz koalicyjny kompromis.

Rada w obronie obyczajów.

Od czasów biblijnych jak widać nastąpił znaczny postęp w dziedzinie humanizmu, bowiem Rada stanęła w obronie radnego Jacka Chwaleni i zobowiązała zarząd powiatu do podjęcia czynności prawych. - To zdjęcie bulwersuje wszystkich radnych. Mamy do czynienia z wyjątkowo nierzetelnym dziennikarstwem - czytamy w oświadczeniu.

- Tak się nie godzi robić! – skomentował Bogdan Wyczałkowski. Przewodniczący rady poinformował, że przygotowuje skargę do Rady Etyki Mediów. Radny Chwalenia jakoś to zniesie, ale proszę sobie wyobrazić reakcję jego wnuków.  Nikt normalny czegoś takiego nie robi.  - Tak mniej więcej brzmiały zarzuty radnych. 

Piotr Wojtasik, redaktor naczelny Nowin Nyskich broni gazety mówiąc, że podobne okładki już wcześniej się pojawiały w przestrzeni medialnej i nic się nie działo.

Ewentualnego pozwu nie wyklucza sam Jacek Chwalenia i komentuje, że to niesmaczne.

 

Gmina kończy prenumeratę.
Zareagował także burmistrz Nysy. - Publikując podobiznę odciętej głowy gazeta sięgnęła tak niskiego poziomu, że nie powinna być dostępna w przestrzeni publicznej – Kordian Kolbiarz, burmistrz Nysy argumentuje i uzasadnia decyzję o zaprzestaniu prenumeraty gazety przez bibliotekę publiczną w Nysie. Jednocześnie burmistrz dodaje, że krytyka mu nie przeszkadza. Nowiny Nyskie krytykują go przecież od pierwszego dnia po objęciu urzędu burmistrza w 2015 roku.

W odpowiedzi redaktor naczelny Nowin zawiadomił prokuraturę, że gmina wprowadziła cenzurę i Piotr Wojtasik ocenia, że kontrowersyjna okładka jest tylko pretekstem do  ograniczania wolności słowa.

 

Jednym słowem - niezły pasztet.

Odniesienie biblijne to pomysł naszej redakcji i być może pomysł na przyszłość dla Nowin Nyskich, by iść w mniejszą dosłowność - oryginalna okładka bez Judyty poniżej.

redakcja RTO

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bibi
Bibi 05.02.2020, 22:34
O RTO też była mowa podczas dyskusji. Kolejna okładka powinna być z Bilobranem w pozycji na Rejtana. I krzyczącym zrobili ze mnie złodzieja, a wy bracia braliście w tym udział
Popis
Popis 05.02.2020, 22:30
Głowa wicestarosty była ceną za utrzymanie stanowiska starosty. A zażądali jej sami działacze PiS. Okładka adekwatna, do brudnej polityki powiatowej, choć wstrząsającą.

Pozostałe