Czy burmistrz Stawiarski będzie płacił za błędy burmistrza Kruszyńskiego. Chodzi o 6.7 miliona złotych.

  • 16.02.2020, 23:00
  • redakcja RTO
Czy burmistrz Stawiarski będzie płacił za błędy burmistrza Kruszyńskiego. Chodzi o 6.7 miliona złotych.
Starosta namysłowski nałożył na gminę Namysłów karę w wysokości 6,7 mln złotych za usunięcie ponad 7 tys. drzew z działek należących do gminy - poinformował burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski.

Jak poinformował PAP burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski, nałożona przez starostę kara 6 mln 750 tys. zł, dotyczy nielegalnej wycinki 7 tys. 200 drzew na działkach gminnych w Krasowicach i Przeczowie. Od decyzji Starostwa Gmina złożyła odwołanie do SKO w Opolu.

- "Niniejsza decyzja stanowi pokłosie kontroli NIK prowadzonej w Urzędzie Miasta w Namysłowie oraz w spółce EKOWOD w latach 2017-2018. Chodzi m.in. o usunięcie 7200 sztuk drzew bez wymaganego zezwolenia. Zdaniem Starostwa oraz NIK usunięcie przedmiotowych drzew bez wymaganego prawem zezwolenia podlega karze na podstawie art. 88 ust. 1 pkt 1 ustawy o ochronie przyrody" - wyjaśnił Stawiarski.

Jak dodał, sprawa dotyczy czasów, gdy gminą rządził jego poprzednik Julian Kruszyński, a sprawami związanymi z możliwymi nieprawidłowościami w funkcjonowaniu gminy przed 2019 roku zajmuje się obecnie Prokuratura Rejonowa w Kluczborku oraz rzecznik dyscypliny finansów publicznych. Wśród badanych przez instytucje kontrolne spraw jest m.in. kwestia zleconej przez gminę Namysłów wycinki wiatrołomów na terenach leśnych w Krasowicach oraz w Przeczowie bez zastosowania przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych.

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe