UNIMOT dostarczy 100 tysięcy testów na koronawirusa.

  • 26.03.2020, 11:11
  • redakcja RTO
UNIMOT dostarczy 100 tysięcy testów na koronawirusa.
UNIMOT jest największym w Polsce niezależnym importerem paliw, który sprzedaje także na rynku chińskim oleje silnikowe. Siedziba spółki zlokalizowana jest w Zawadzkiem w powiecie strzeleckim. Dostawcą testów jest Sinopharm International z siedzibą w Hong Kongu. Cena jednego testu wynosi 3,5 dolara. Koszt całego zamówienia opiewa na kwotę 350 000 dolarów, to około 1,5 miliona złotych.

W komunikacie spółki, prezes zarządu UNIMOT wyjaśnia, że firma chce pomóc w walce z koronawiruem. - Nasza decyzja wynika z zaleceń publikowanych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), która nawołuje do wykonywania jak największej liczby testów na obecność wirusa. Dotąd, ze wszystkich krajów na świecie, najlepiej z koronawirusem poradziły sobie Chiny. Postanowiliśmy wykorzystać nasze kontakty, które nawiązaliśmy dzięki własnej spółce w Szanghaju i stamtąd sprowadzić potrzebne testy - pisze prezes UNIMOT Adam Sikorski.

Testy zostaną przekazane do dyspozycji Ministerstwa Zdrowia lub wskazanej przez niego organizacji. Przedstawiciele spółki zwrócili się do Ministerstwa Finansów o zwolnienie z cła i podatku VAT, żeby zminimalizować koszty tej pomocy.  Produkcja testów ma zająć 14 dni.

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe