Chcieli wywieźć z kraju żele antybakteryjne i termometry. Nie udało się.

  • 03.04.2020, 19:53
  • redakcja RTO
Chcieli wywieźć z kraju żele antybakteryjne i termometry. Nie udało się.
Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej wykryli próbę wywozu wyrobów medycznych i środków ochrony bez wymaganych dokumentów. Kierowcy dwóch ciężarówek próbowali przewieźć za granicę trzy tysiące sztuk żeli antybakteryjnych i 6 tysięcy termometrów elektronicznych.

W okresie epidemii koronawirusa, każdy zamiar wywozu lub sprzedaży tego rodzaju towarów poza terytorium kraju musi być udokumentowany i posiadać pozwolenia. Przewożący żel antybakteryjny nie poinformował właściwego wojewody o planowanym eksporcie, więc funkcjonariusze KAS zatrzymali towar. Z kolei wywóz termometrów jest możliwy, tylko po uprzednim zgłoszeniu do Generalnego Inspektora Farmaceutycznego (GIF) i to w terminie 30 dni przed planowanym transportem. W tym przypadku kierowcy także nie posiadali odpowiednich dokumentów. Funkcjonariusze zatrzymali ładunek terytorium Polski.

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że przedsiębiorcy planujący wywóz produktów leczniczych i wyrobów medycznych za granicę Polski, powinni zapoznać się z obowiązującymi regulacjami krajowymi i unijnymi.

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe