Przebywanie na terenie ogródków działkowych przez ich właścicieli nie jest zabronione - mówi policja.

  • 04.04.2020, 12:50
  • redakcja RTO
Przebywanie na terenie ogródków działkowych przez ich właścicieli nie jest zabronione - mówi policja.

- Przebywanie na terenie ogródków działkowych przez ich właścicieli nie jest zabronione, jednak powinno być jak każde wyjście z domu, ograniczone do niezbędnych potrzeb. Przepisy nie zabraniają działkowcom wykonywania niezbędnych potrzeb związanych z utrzymaniem działki. Jednak każdy powinien poważnie zastanowić się, które z tych czynności są naprawdę niezbędne.  - mówił dla mediów Opole sierż. sztabowy Przemysław Kędzior z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

 

Przypomnijmy, że zakaz przemieszczania się obowiązuje do 11 kwietnia i nie obejmuje załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego, czyli potrzebnych zakupów, wykupienia lekarstw, wizyty u lekarza, czy opieki nad bliskimi. W związku ze stanem epidemii dziś (03.04) Ministerstwo Środowiska wprowadziło tymczasowy zakaz wstępu do lasu.

__________

aktualizacja 6.04.2020

Po kilku dniach! (sic!) Doczekaliśmy się odpowiedzi od nyskiej policji:

- w nawiązaniu do rozmowy telefonicznej informuję, że obecne przepisy nie zakazują przebywania na terenie ogródków działkowych. Należy jednak pamiętać, że przemieszczanie się ma być ograniczone do minimum, w celu zapewnienia niezbędnych potrzeb życiowych. Funkcjonariusze będą to weryfikowali podczas przeprowadzania interwencji. Urządzanie imprez na działkach jest nieodpowiedzialne. W ten sposób naraża się życie swoje i innych osób. W związku z powyższym każdy powinien się zastanowić, które z wykonywanych czynności na działkach są niezbędne  - napisała st. sierż. Agnieszka Huczek zastępca rzecznika KPP w Nysie.

________________________________________

czytaj - Zarząd ogródków działkowych straszy działkowców policją - to o jeden krok za daleko.

 

Kara powinna być adekwatna do czynu, czy zawsze tak jest? - komentarz mecenasa dr hab. Arkadiusz Baruta

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

oko
oko 08.04.2020, 20:08
Dziennikarze także dzwonili i wypowiedz rzecznika opolskiej i nyskiej Policji jest taka sama. Można z zachowaniem zasad
jurek
jurek 06.04.2020, 07:58
dzwoniłem na policje gdzie uzyskałem odpowiedz ze nie mogę isc na moja działke bo jest zakaz opuszczania domu wiec jak to rozumieć jak mam dotrzeć aby nie otrzymać mandatu"
malgraf
malgraf 06.04.2020, 11:08
http://pzd.pl/artykuly/23953/1…

Pozostałe