Po co PKS-owi potrzebny Czesław Biłobran? - pyta Jacek Chwalenia.

  • 09.04.2020, 15:08
  • redakcja RTO
Po co PKS-owi potrzebny Czesław Biłobran? - pyta Jacek Chwalenia.
Zapytał o to podczas ostatniej sesji rady powiatu odwołany w grudniu 2019 ze stanowiska wicestarosty nyskiego Jacek Chwalenia. Radny zażądał przy tym ujawnienia umowy zawartej między Czesławem Biłobranem a PKS.

Opracowuje rozkłady jazdy.

Jacek Chwalenia złożył zapytanie, dlaczego, skoro przewoźnik dobrze radził sobie finansowo, utworzono stanowisko dyrektorskie. Chwalenia zawnioskował o ujawnienie umowy zawartej pomiędzy przewoźnikiem, a nowym dyrektorem. Według władz powiatu do zadań dyrektora należy m.in. opracowywanie rozkładów jazdy. Ponadto ścisła współpraca z władzami powiatu w kwestii transportu, a także śledzenie osiągnięć z dziedziny postępu technicznego w branży, oraz bieżące monitorowanie możliwości pozyskiwania środków zewnętrznych, likwidacja białych plam na mapie powiatu, jednym słowem coś na kształt optymalizacji. Zdaniem władz powiatu zatrudnienie dyrektora było po prostu… niezbędne. W okresie epidemii jednak autobusy nie kursują, jest za to sporo czasu na analizy.

 

Polityczna potrzeba.

Trudno kluczyć z odpowiedzią, kiedy wszystko jest dość jasne. Zatrudnienie Biłobrana wynika po prostu z konieczności zbudowania alternatywnej koalicji po rozpadzie dotychczasowej.

Przypomnijmy, że 31 grudnia rada powiatu odwołała Jacka Chwalenię z funkcji wicestarosty. Po tej decyzji doszło do rozłamu w koalicji, troje radnych z klubu PiS współrządzącego powiatem założyło własny klub pod nazwą Zjednoczona Prawica, zasilili "pozapisową" częśc koalicji i tym samym zachwiali delikatna równowagę. To ci radni głosowali na początku stycznia przeciwko projektowi budżetu powiatu na 2020 rok. Budżet udało się uchwalić został uchwalony dzięki poparciu radnych PSL, kierowanego przez Czesława Biłobrana.

Niedługo potem, bo 10 stycznia rada nadzorcza podległego powiatowi PKS uchwaliła zmianę w regulaminie spółki tworząc stanowisko dyrektora ds. przewozów. Dziesięć dni później został nim Czesław Biłobran.

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe