MEMY z MEMÓW - Marta Frej - sparafrazowana totalnie.

  • 15.04.2020, 13:24 (aktualizacja 18.04.2020, 00:53)
  • redakcja RTO
MEMY z MEMÓW - Marta Frej - sparafrazowana totalnie.
Marta Frej – polska malarka, ilustratorka i animatorka kulturalna. Prezeska zarządu Fundacji Kulturoholizm z siedzibą w Częstochowie. Współzałożycielką i koordynatorką Klubu Krytyki Politycznej w Częstochowie.

Najbardziej znane prace to obrazy z podpisami o charakterze feministycznym, w których pojawiają się przesłanki ... socjologiczne, - w ocenie autora parafrazy, niewyszukane, naiwne intelektualnie i tendencyjnie lewackie. Nasuwają nieodparte skojarzenia z propagandowymi plakatami epoki socjalizmu lub broszurami sekt lub mniejszościowych grup wyznaniowych np. takich jak świadkowie Jehowy, podważających teorię ewolucji Darwina.

Mimo, to autorka zdobyła dużą popularność w świecie sztuki. Jej  MEMO obrazy wystawiane są w różnych galeriach w całej Polsce, m.in. w Galerii Arsenał w Poznaniu czy Miejskiej Galerii Sztuki „M-Łódź Identyfikacja” w Łodzi[6]. Odbędzie się także wystawa w Galerii Sztuki Wozownia w Toruniu.  W roku 2017 otrzymała nagrodę plebiscytu O!Lśnienia  Nagrody Kulturalne Onetu za nadanie memom rangi artystycznego dzieła; za feministyczną sztukę w internecie, która – dzięki swojej aktualności i bezkompromisowości – ma prawdziwą siłę[14]. Współorganizowała Festiwal Sztuki Współczesnej w Przestrzeni Publicznej Arteria w Częstochowie Arteria.

 

MM

 

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe