Jest szansa by przez Nysę jechały pociągi dalekobieżne.

  • 18.05.2020, 19:16
  • redakcja RTO
Jest szansa by przez Nysę jechały pociągi dalekobieżne.
Bezpośrednie pociągi z Nysy do Warszawy, Krakowa i Jeleniej Góry. To marzenie niejednego mieszkańca. W Brzegu może się zatrzymywać więcej składów międzynarodowych

Komitet Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych rozmawia z ministerstwem.

Komitet uzyskał w Ministerstwie Infrastruktury zapewnienie o rozważanym uruchomieniu połączeń, między innymi przez Nysę. Mowa o pociągach kategorii TLK; Szczeliniec, relacji Warszawa Wschodnia - Jelenia Góra, przez Częstochowę, Opole, Nysę, Kamieniec Ząbkowicki, Kłodzko i Wałbrzych oraz Sudety, relacji Jelenia Góra - Kraków, przez Świdnicę, Nysę, Prudnik, Racławice Śląskie, Kędzierzyn Koźle i Katowice.

Składy mogłyby wyjechać na te trasy najpóźniej w marcu przyszłego roku. Na razie jedynie projekt, którego przyjęcie będzie uzależnione od wyniku dalszych konsultacji.

Nowe postoje, także pociągów międzynarodowych, planowane są ze stacji Brzeg. Zatrzymywać ma się tam między innymi skład jadący do Zgorzelca i IC Wawel relacji Kraków - Berlin. Niewykluczony jest także postój pociągu Nightjet, jadącego między innymi do Wiednia, czy Budapesztu.

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe