7 nowych zachorowań i 5 ozdrowieńców. - raport 18 maja

  • 18.05.2020, 22:40
  • redakcja RTO
7 nowych zachorowań i 5 ozdrowieńców. - raport 18 maja
Informujemy o czterech nowych zakażeniach koronawirusem wśród mieszkańców Opolszczyzny. SARS CoV-2 potwierdzono u kobiety i mężczyzny w wieku średnim z pow. oleskiego oraz u dwóch kobiet – także w średnim wieku, z pow. prudnickiego. Na tę chwilę brak info. o ich stanie zdrowia i miejscu pobytu. .

AKTUALIZACJA 18 MAJA, godz.17.30

Informujemy o czterech nowych zakażeniach koronawirusem wśród mieszkańców Opolszczyzny. SARS CoV-2 potwierdzono u kobiety i mężczyzny w wieku średnim z pow. oleskiego oraz u dwóch kobiet – także w średnim wieku, z pow. prudnickiego. Na tę chwilę brak info. o ich stanie zdrowia i miejscu pobytu. .

W drodze uzupełnienia porannego raportu i brakujących danych informuję, iż dwoje mieszkańców z pow. oleskiego przebywa w kwarantannie domowej, podobnie senior z pow. krapkowickiego. Stan wszystkich jest dobry, zakazili się lokalnie.

Ozdrowieńcy -  5 nowych przypadków

 

l.p.

(kolejni ozdrowieńcy)

Płeć

K/M

Wiek

Powiat zamieszkania chorego

Hospitalizowany

nazwa szpitala / izolacja domowa

217

K

ŚREDNI

Krapkowice

izolacja domowa

218

K

W SILE WIEKU

Krapkowice

izolacja domowa

219

K

ŚREDNI

Krapkowice

izolacja domowa

220

K

W SILE WIEKU

Kędzierzyn-Koźle

izolacja domowa

221

M

SENIOR

Strzelce Opolskie

szpital jednoimienny
w Kędzierzynie Koźlu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AKTUALIZACJA 18 MAJA, godz.10.00

Informujemy o 3 nowych zakażeniach w regionie. Dotyczą one kobiety i mężczyzny w sile wieku z pow. oleskiego oraz mężczyzny w wieku senioralnym z pow. krapkowickiego. 

Łączna liczba dotąd potwierdzonych przypadków w regionie wynosi już 548.

Mamy kolejnego ozdrowieńca. Jest to mężczyzna w średnim wieku z pow. opolskiego, który przebywał w izolacji domowej.

AKTUALIZACJA 17 MAJA, godz.18.00

Informujemy o nowym zakażeniu koronawirusem u mieszkańca pow. kędzierzyńsko-kozielskiego. Mężczyzna jest w średnim wieku. Na tę chwilę nie posiadamy info. o jego stanie oraz miejscu pobytu.

 

AKTUALIZACJA 17 MAJA, godz.10.00

Informujemy o 8 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie. Wszystkie dot. mieszkańców pow. oleskiego.

Wśród tej ósemki są trzy kobiety. Kobiety, jedna w wieku senioralnym druga w sile wieku, przebywają w kwarantannie domowej, ich stan jest dobry. W przypadku kobiety w wieku średnim – na tę chwilę brak danych o jej stanie zdrowia, miejscu pobytu i sposoby zakażenia.

Koronawirus potwierdzono u dwójki chłopców. Na tę chwilę posiadamy info. tylko o jednym z nich, dziecko przebywa w domu, jest w stanie dobrym.

Zakażonymi SARS CoV-2 jest także trzech mężczyzn (kolejno w sile wieku, w średnim wieku i w wieku senioralnym). W przypadku seniora brak info. o jego stanie zdrowia i miejscu pobytu. Dwóch pozostałych mężczyzn przebywa w kwarantannie domowej, ich stan jest dobry. Wszystkie ww. osoby, co do których mamy na tę chwilę info., zakaziły się lokalnie

Przekazujemy także dobre informacje – wzrosła liczba ozdrowieńców. Do grona – w sumie już 215 osób, dołączył senior z pow. opolskiego, który przebywał w izolacji domowej.

 

AKTUALIZACJA 16 MAJA, godz.17.30

Dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem w regionie. To dwóch mężczyzn w średnim wieku. Obaj zakazili się lokalnie, są w dobrym wieku. Mieszkaniec pow. krapkowickiego przebywa w kwarantannie domowej, mieszkaniec pow. strzeleckiego w izolatorium. Lączna dotychczasowa liczba zakażonych w regionie wynosi 536 os. 

AKTUALIZACJA 16 MAJA, godz.10.00

W woj. opolskim potwierdzono kolejne 6 zakażeń koronawirusa wśród mieszkańców regionu.

 

Chorzy są z pow. strzeleckiego, głubczyckiego, Opola, pow. oleskiego oraz pow. nyskiego. Tym samym od początku epidemii w województwie opolskim mamy 534 osoby.

 

Pow. strzelecki

Dwie kobiety w średnim i w sile wieku. Obie w stanie dobrym, przebywają w kwarantannie domowej. Zakaziły się lokalnie.

 

Pow. głubczycki

Mężczyzna w średnim wieku, hospitalizowany w szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu. Jego stan jest dobry, transmisja lokalna.

 

Koronawirus potwierdzono również u kobiety w sile wieku, mieszkanki Opola oraz u kobiety w średnim wieku z pow. oleskiego. Koronawirusa potwierdzono także u mężczyzny w wieku senioralnym z pow. nyskiego. W przypadku tych trzech osób, na tę chwilę brak info. ich stanie zdrowia, miejscu pobytu oraz sposobie zakażenia.

 

O dwie zwiększyła się dotychczasowa liczba ozdrowieńców. Tym samym w regionie jest ich już 214 osób. Koronawirus pokonała kobieta w wieku senioralnym – mieszkanka pow. opolskiego, która przebywała w izolatorium oraz seniorka z pow. głubczyckiego, która przebywała w izolacji domowej.

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe