Mobilny punkt pobrań dla osób na kwarantannie

  • 22.05.2020, 15:44
  • redakcja RTO
Mobilny punkt pobrań dla osób na kwarantannie
21 maja, w czwartek, został uruchomiony „mobilny punkt pobrań” zlokalizowany na parkingu szpitala Nr 1 SP ZOZ ZOZ Głuchołazy przy ulicy Skłodowskiej 16.

⚠️Badanie w mobilnym punkcie pobrań dotyczy wyłącznie osób będących na kwarantannie.
Dzień wcześniej osoba podlegająca kwarantannie otrzyma sms z informacją, że może opuścić miejsce kwarantanny celem wykonania testu. Policja, która kontroluje obecność w domu podczas kwarantanny, będzie powiadomiona o tym fakcie.

Badanie w mobilnym punkcie pobrań jest wykonywane bezpłatnie w 12 dniu kwarantanny pod warunkiem, że do punktu pojedzie się własnym samochodem, bez kontaktu z innymi osobami. Na miejsce pobrań nie wolno jechać rowerem, motocyklem, komunikacją miejską ani pieszo.
Na badanie należy:
➡️zabrać dokument ze zdjęciem i swoim nr PESEL
➡️podczas wyjścia należy przestrzegać zasad higieny i społecznego dystansu, idąc do auta, założyć maseczkę, kichać we własny zgięty łokieć, zachowywać odległość 2 m od innych osób.
⚠️Test jest bezpłatny, ale może go wykonać wyłącznie osoba w 12 dniu kwarantanny. Jeśli się zgłosi w innym dniu, nie wykona testu.

Na miejscu nie należy wysiadać z auta. Wymaz z nosogardzieli zostanie pobrany przez otwarte okno samochodu.

Po wykonaniu badania wynik osoba zobaczy na swoim Internetowym Koncie Pacjenta, oraz będzie o nim również poinformowana przez laboratorium.

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe