Sprzęt za ponad 4 miliony złotych trafił do nyskiego szpitala.

  • 09.06.2020, 15:23
  • redakcja RTO
Sprzęt za ponad 4 miliony złotych trafił do nyskiego szpitala.
Tomograf komputerowy, rentgen, kardiomonitory, deski Lucasa, sprzęt do transportu zakażonych, urządzenia do odkażania, nowoczesne łożka to sprzęt, który jest na wyposażeniu ZOZ w Nysie. Dziś (9 czerwca) odbyła się konferencja prasowa, na której zostały zaprezentowane urządzenia. Spotkanie było również okazją do podziękowania za otrzymane wsparcie.

Nowe nabytki szpitala.

Nowoczesne łóżka, kardiomonitory, pompy infuzyjne, sprzęt do transportu zakażonych, urządzenia do mechanicznej kompresji klatki piersiowej i odkażania pomieszczeń i karetek.
- Mieliśmy aparaty rentgenowskie 20-letnie. Przestały funkcjonować, ale udało się nam zakupić nowe. Ważny jest również zakup tomografu komputerowego z tak zwaną wersją COVID. W tej opcji na 3. dobę można już rozpoznawać zmiany w płucach, kiedy jeszcze wymazy są wątpliwe - mówił Dyrektor nyskiego ZOZ-u Norbert Krajczy.

PIS w zgodzie z Platformą Obywatelską

- Udało się scalić siły wszystkich, którym na sercu leży dobro pacjentów, po to, żeby zdobyć bardzo dobry sprzęt.  - powiedziała Posłanka PiS Violetta Porowska

- Powiedzieliśmy sobie, że nie opuścimy żadnego szpitala w potrzebie.  Robiliśmy to zawsze w wielkiej zgodzie z panem wojewodą i też przy wielkim zaangażowaniu pani poseł w to, aby ustawy COVID-owe w sejmie przechodziły jak najszybciej - mówił na wspólnej konferencji prasowej Marszałek województwa Andrzej Buła

Na doposażenie placówek medycznych w powiecie nyskim w czasie pandemii przeznaczono łącznie około 11 milionów złotych. Pieniądze trafiły do nyskiego ZOZ-u, oraz do dwóch szpitali w Głuchołazach, szpitala w Korfantowie i Polsko-Amerykańskich Klinik Serca.

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe