Nie ma ryzyka powodziowego dla Opolszczyzny - informują Wody Polskie

  • 22.06.2020, 12:55
  • redakcja RTO
Nie ma ryzyka powodziowego dla Opolszczyzny - informują Wody Polskie
To główna informacja ogłoszona podczas porannej konferencji prasowej w urzędzie wojewódzkim na temat sytuacji hydrologicznej w regionie.

Wojewoda Adrian Czubak zapewnia, że sytuacja jest pod kontrolą.

Choć w wielu punktach poziom rzek przekroczył stan ostrzegawczy i alarmowy, nie ma bezpośredniego zagrożenia. Służby obserwują lokalne podtopienia, wszystkie służby zostały postawione w stan gotowości. Biorąc pod uwagę prognozę pogody i stan wód na najważniejszych ciekach wodnych, na tę chwilę nie widać zagrożenia powodziowego dla województwa opolskiego.

Wody Polskie informują, że w Opolu i zagrożonych miejscowościach zostały założone bariery, a wszystkie jazy są położone. Sytuacja jest pod kontrolą, więc w tej chwili nie ma powodu do niepokoju. Przemysław Daca, prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego "Wody Polskie", poinformował, że w niedzielę (21.06) było dość niebezpiecznie. W dorzeczu Odry odnotowano 21 stanów alarmowych.

Woda opada.

Jak wynika z oficjalnego komunikatu, od dzisiejszej nocy na wodowskazie Racibórz-Miedonia odnotowuje się niższy poziom - w tej chwili 658 centymetrów, wczoraj było 661 centymetrów. Wody mieszczą się w korycie, nie było jakichś podtopień gospodarstw, a zalane zostały jedynie przyległe użytki zielone i grunty orne.

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe