Grupy Azoty pomoże uzdatnić ścieki w kędzierzyńsko-kozielskim szpitalu własnie przekazano 125 litrów podchlorynu sodu.

  • 01.07.2020, 23:09
  • redakcja RTO
 Grupy Azoty pomoże uzdatnić ścieki w kędzierzyńsko-kozielskim szpitalu własnie przekazano 125 litrów podchlorynu sodu.
To kolejna partia środka chemicznego jaki trafił do szpitala przy ul. Roosevelta. Środek służy do odkażania ścieków powstałych na oddziale zakaźnym. Odkażanie jest ważnym procesem, takie ścieki bowiem, mogą zawierać drobnoustroje chorobotwórcze.

- Jest to sprawdzony środek w naszych instalacjach chłodniczych. Mamy pewność, że jest skuteczny i bezpieczny. Teraz przekazujemy 125 litrów.  Jesteśmy przygotowani na to, żeby nadal szpitalowi pomagać. Mamy zabezpieczone około 3 ton takiego środka. Tak wyliczyliśmy, że do końca roku gdyby nawet sytuacja znacząco się pogorszyła szpitalowi tego środka nie powinno zabraknąć. A gdyby się jednak wydarzyła sytuacja, że jest to ilość niewystarczająca, to będziemy w stanie zabezpieczyć jeszcze większą ilość podchlorynu, tak żeby mieszkańcy powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego czuli się bezpiecznie. - mówił Jerzy Naszkiewicz, rzecznik prasowy Grupy Azoty ZAK S.A. podczas dostawy kolejnej partii chemikaliów.

Grupa Azoty od marca przekazała 750 tysięcy złotych wsparcia dla szpitala w Kędzierzynie-Koźlu i Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu. W sumie na walkę ze skutkami epidemii koronawirusa cały koncern przeznaczy 3 miliony złotych.

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe