Prezydent Czech Milosz Zeman - hasło „Black Lives Matter” jest rasistowskie.

  • 04.07.2020, 11:55
  • redakcja RTO
Prezydent Czech Milosz Zeman - hasło „Black Lives Matter” jest rasistowskie.
Prezydent Czech Milosz Zeman, podczas wizyty w rezydencji ambasadora USA w Pradze Stephena Kinga z okazji 244. rocznicy niepodległości Stanów Zjednoczonych, powiedział, że hasło „Black Lives Matter” jest rasistowskie. Jak podkreślił, „ważne jest każde życie”.

Poprawność polityczna - atak na niezależność.

Milosz Zeman skrytykował przywódców, których łączy się z protestami po śmierci Afroamerykanina George'a Floyda. Stwierdził, że "nie potrzebuje nowych wielkich braci, którzy będą mu mówić, jakie wartości ma wyznawać". Wyraził obawę, że społeczeństwa Czech i Stanów Zjednoczonych stoją w obliczu ataków na niezależność obywateli.

"Nie możemy ignorować tego niebezpieczeństwa, musimy stawić mu czoła" - powiedział Zeman i skrytykował rozruchy uliczne w USA, niszczenie pomników i podpalanie samochodów.

Przed wygłoszeniem w języku angielskim krótkiego przemówienia uprzedzał, że "będzie niegrzeczny i nie tak ciepły jak zwykle". Dodał, że uczestniczy w obchodach amerykańskiego święta jako niezależny obywatel i przyjaciel USA.

Ruch Black Lives Matter uczestniczy w organizowaniu protestów przeciwko rasizmowi i brutalności policji. Demonstracje przeradzające się w zamieszki uliczne miały miejsce w Stanach Zjednoczonych i innych krajach.

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe