Prokuratura wniosła akt oskarżenia przeciwko wójtowi gminy Rudniki.

  • 08.07.2020, 16:12
  • redakcja RTO
Prokuratura wniosła akt oskarżenia przeciwko wójtowi gminy Rudniki.
Akt oskarżenia wobec wójta gminy Rudniki trafił do Sądu Rejonowego w Oleśnie. Prokuratura zarzuca Grzegorzowi Domańskiemu popełnienie trzech przestępstw oszustwa w latach 2012-2014.

Pracując jako dyrektor i nauczyciel Publicznej Szkoły Podstawowej w Dalachowie, miał przydzielać sobie zajęcia lekcyjne w ramach zastępstwa doraźnego i nie realizować tych zajęć. Wójtowi zarzuca się, że lekcji nie realizował, a wypłacał sobie za każdym razem po około 40 złotych wynagrodzenia.

Jak poinformował prokurator Stanisław Bar, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Opolu. Prokuratura zweryfikowała, że oskarżony w czasie lekcji za które brał wynagrodzenie uczestniczył w sesjach rady powiatu oleskiego.

Grzegorzowi D. zarzucono także, iż jako dyrektor szkoły w Dalachowie miał obowiązek stworzenia archiwum zakładowego. Powinna być w nim przechowywana dokumentacja w postaci między innymi dzienników lekcyjnych, jak i ksiąg zastępstw. Taka dokumentacja nie była gromadzona. Oskarżony miał doprowadzić do utraty dzienników i ksiąg zastępstw za lata 2009-2014.

Grzegorz Domański zaprzecza oskarżeniom i twierdzi, że dotychczasowy przebieg sprawy to próba zdyskredytowania go. A sam akt oskarżenia uważa za polityczną próbę usunięcia go z zajmowanego urzędu.

_________________

W całej sprawie dość odległej od Nysy warte zauważenia jest, to, że w Rudnikach (niezależnie od ostatecznego wyniku sprawy) możliwe jest oskarżenia samorządowca.

 

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe