Wizyta Minister Funduszu i Polityki Regionalnej w Nysie

  • 10.07.2020, 14:14
  • redakcja RTO
Wizyta Minister Funduszu i Polityki Regionalnej w Nysie
Tarcza antykryzysowa, czyli wszechstronna pomoc dla przedsiębiorców, była tematem wizyty w Nysie, Minister Funduszu i Polityki Regionalnej Małgorzaty Jarosińskiej - Jedynak, Poseł na Sejm Violetty Porowskiej, Wojewody Opolskiego Adriana Czubaka oraz Senatora Jerzego Czerwińskiego.

Spotkanie z przedsiębiorcami i samorządowcami odbyło się w Muzeum Powiatowym w Nysie. Rozmowy dotyczyły tarczy antykryzysowej oraz kolejnych planowanych działań rządu, które mają pomóc w niwelowaniu skutków pandemii. Jak podkreśliła minister, 700 mld zł ma trafić w przyszłości do gospodarki. W trakcie spotkania zostały omówione poszczególne elementy i formy wsparcia oraz efekty już podjętych działań. Dyskutowano o doświadczeniach związanych z kryzysem i wsparciu dla przedsiębiorców w kontekście województwa oraz powiatu. Skalę wsparcia dla naszego powiatu podkreślił też wicestarosta nyski Damian Nowakowski.

- Gdy rozpoczęła się pandemia, nikt z przedsiębiorców nie myślał, że rząd może pomóc w ratowaniu miejsc pracy w taki mocny sposób. Samorządy dostały też olbrzymie wsparcie. Dzięki temu będziemy mogli zrealizować planowane inwestycje, a nawet może będziemy mogli jeszcze więcej.

Spotkanie było również okazją do zadania gościom pytań. Przedsiębiorców interesowały szczegóły rozwiązań finansowych, które byłyby korzystne dla rozwoju ich firm. Prosili także o wyjaśnienie wątpliwości związanych z procesem starania się o środki.

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe