Gazeta Sanockiego krytykuje RTO za niezależność. Uwaga na memy CD. - Satyryczne

  • 14.07.2020, 20:11 (aktualizacja 14.07.2020, 21:09)
  • redakcja RTO
Gazeta Sanockiego krytykuje RTO za niezależność. Uwaga na memy CD. - Satyryczne
Nowiny Nyskie wreszcie napisały coś o nas. W "maglu towarzyskim" krytykują naszą redakcję za... niezależność.

 

 

Niezależność niewłaściwa.

Nowiny prezentują dwie tezy. Pierwsza to taka, że redakcja RTO jest zależna od burmistrza Nysy. Druga, że burmistrz buduje koalicję w radzie powiatu m.in z SLD i Piotrem Woźniakiem. Informują również o tym, że redakcja RTO opublikowała artykuł niekorzystny dla przewodniczącego SLD. Jaki z tego wniosek?

Otóż taki, że niezależność RTO jest niewłaściwa, bo doszło do krytyki potencjalnego koalicjanta burmistrza. To dość komiczne, szczególnie w ustach gazety kierowanej przez Janusza Sanockiego, który pozuje na obrońcę niezależnych mediów.

Nie pozostaje nam nic innego, jak pochwalić burmistrza Kordiana Kolbiarza za tolerancję dla niezależności mediów, nawet tych, z którymi współpracuje w ramach akcji promocyjnych. Czyli, wszystkich, bo tak się składa, że Gmina Nysa współpracuje ze wszystkimi lokalnymi mediami, chyba za wyjątkiem Nowin Nyskich. To wyjaśnia dlaczego są tacy wyjątkowi.

Materiał o Woźniaku.

Artykuł dotyczy bardzo konkretnych faktów. Po pierwsze złamania prawa podczas powoływania członków komisji konkursowych w kadencji 2015-2018, co jest niezaprzeczalnym faktem i wyszło na jaw w 2019 roku.

- TVP Opole https://opole.tvp.pl/44538125/czy-piotr-wozniak-zlamal-prawo-kontrowersje-wokol-konkursow-na-dyrektorow-szkol

- RTO - https://www.telewizjaopolskie.pl/wiadomosci/3004,lipne-konkursy-na-dyrektorow-szkol-pod-przewodnictwem-pwozniaka

Po drugie, faktu mataczenia dyr. Ekonomika Alicji Gajek na temat godzin pracy Stelli Woźniak, żony byłego wicestarosty Piotra Woźniaka. Wszystkie informacje na ten temat mają oparcie w dokumentach, ale przecież fakty nie interesują Janusza Sanockiego. Bo prawdziwa niezależność w jego ocenie, to chyba także niezależność od faktów.

artykuł: Woźniak broni dyrektora, który awansował jego własną żonę - wszystko "w obronie Ekonomika".

Bardziej poważnie.

Gazeta Sanockiego od dawna "trzyma" z Woźniakami (Janem, burmistrzem Otmuchowa, ojcem i synem Piotrem, radnym powiatu). Trudno ocenić, czy to słabość Janusza do młodości i czasów PZPR, reklama w gazecie NN, czy zwykła sympatia. Koniec końców, Nowiny unikają pisania ostrych artykułów na temat tych Panów, choć ci dostarczają wielu ku temu powodów. Nie dość przypomnieć upust tysięcy m3 fekaliów do Jeziora Nyskiego z Otmuchowa, czy nienależne delegacje pobraną przez Woźniaka Juniora w Armenii. Wzmiankę w maglu towarzyskim odczytujemy jako komunikat od klanu Woźniaków o treści - "uważajcie RTO, Woźniaki nadchodzą".

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Sandocan
Sandocan 19.07.2020, 17:39
Sanocki walczy z każdym kogo widzi. Bellum omnium contra omnes. Jak by burmistrzem to co dziennie chudził do sądu, bo albo on kogoś oddał do sądu, albo jego ktoś pozwał.
strateg
strateg 18.07.2020, 13:02
Sanocki pieprzy głupoty. Kolbiarzowi jest potrzebny Woźniak, jak najbardziej pobrudzony aferami. Bo im słabszy koalicjant tym lepiej.

Chodzi o to, żeby nie wpadł w przyszłości na pomysł, że można kandydować np. na burmistrza Nysy.
Robuś
Robuś 15.07.2020, 02:13
Dla istnienia lub rozpadu koalicji pojazd na Wozniaka nie ma szczególnego znaczenia. Kolesie i rak się będą dogadywać.

Pozostałe