Uczniowie maja wrócić do szkół. Jak wyglądają wytyczne sanepidu i MEN dla dzieci, młodzieży i nauczycieli po 1 września?

  • 03.08.2020, 11:26
  • redakcja RTO
Uczniowie maja wrócić do szkół. Jak wyglądają wytyczne sanepidu i MEN dla dzieci, młodzieży i nauczycieli po 1 września?
Wstępnie mówi się, że nie będzie obowiązku noszenia maseczek, mierzenia temperatury, czy pojedynczych ławek. Jednak dyrektorzy szkół i tak szykują się na kontynuację przymusowego zamykania szkół i naukę zdalną.

Brak konieczności noszenia maseczek i rękawiczek przez uczniów w czasie lekcji?

Oficjalne wytyczne dla szkół mają pojawić się dopiero w połowie sierpnia. Ministerstwo Edukacji Narodowej potwierdziło, że wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym pracuje nad szczegółami. Szkoły mają być wyczulone na regularne przypominanie o myciu rąk, wietrzenie sal po każdych zajęciach oraz większej liczbie lekcji na świeżym powietrzu.

Maseczki obowiązkowe tylko podczas apeli i praca na dwie zmiany.

Wśród pomysłów pojawiają się propozycje prowadzenia zajęć na dwie zmiany. Takie rozwiązanie pozwoliłoby zmniejszyć ilość dzieci przebywających w jednym czasie w szkole. Eksperci ostrzegają, że to szkoły mogą być w najbliższych miesiącach największymi ogniskami rozprzestrzeniania się epidemii. Nauczyciele takim zmianom, są przeciwni. Twierdzą, że dzieci przychodzące na zajęcia na drugą zmianę byłyby bardziej zmęczone i pracowałyby nieefektywnie.

 

ZNP apeluje wprowadzenie rozwiązań umożliwiających zdalne nauczanie.

Chodzi o utworzenie kompleksowej platformy edukacyjnej do zdalnej komunikacji, na której zostaną zamieszczone wszystkie istniejące i nowe e-materiały dydaktyczne dla uczniów i nauczycieli oraz specjalistów wspierających dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Chodzi też o opracowanie sposobu dokumentowania pracy nauczycieli realizujących kształcenie zdalne. ZNP domaga się też modyfikacji podstawy programowej dla wszystkich typów szkół poprzez dostosowanie jej pracy zdalnej.

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe