Powiatów nyski od soboty w strefie czerwonej.

  • 15.10.2020, 19:22
  • redakcja RTO
Powiatów nyski od soboty w strefie czerwonej.
Osiem powiatów z naszego regionu znalazło się na nowej ministerialnej liście stref czerwonych. Wśród nich jest powiat głubczycki, krapkowicki, kędzierzyńsko-kozielski, namysłowski, nyski, oleski, prudnicki i strzelecki.

W strefie czerwonej:

W strefie czerwonej będzie ograniczona liczba osób w placówkach handlowych do 5 osób na 1 kasę.

Podczas uroczystości religijnych nie będzie mogło być więcej niż 1 osoba na 7 metrów kwadratowych, a w zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć maksymalnie 10 osób.

Nauka zdalna zostanie wprowadzona w szkołach wyższych i ponadpodstawowych, z wyłączeniem zajęć praktycznych.

Zakazane zostaje organizowanie wesel i imprez okolicznościowych. Oprócz tego obowiązują tu takie same zasady bezpieczeństwa jak w strefie żółtej.

 

W strefie zółtej

W strefie żółtej lokale gastronomiczne będą mogły być otwarte od godziny 6.00 do 21.00, a zajęty będzie mógł być co drugi stolik. W transporcie publicznych zajętych będzie mogło być 50 procent miejsc siedzących lub 30 procent wszystkich miejsc.

W uroczystościach religijnych może uczestniczyć maksymalnie 1 osoba na 4 metry kwadratowe, a w zgromadzeniach publicznych udział będzie mogło wziąć maksymalnie 25 osób.

Wydarzenia sportowe odbędą się bez udziału publiczności, a w kulturalnych może być maksymalnie 25 procent zajętych miejsc.

Zawieszona zostaje działalność basenów, aquaparków i siłowni.

Co do nauki, to w szkołach wyższych i ponadpodstawowych wprowadzone zostanie nauczanie hybrydowe.

Dodatkowo od poniedziałku (19.10) ograniczona zostanie liczba osób na weselach i innych uroczystościach rodzinnych. Będzie ona wynosić maksymalnie 20 osób i nie będzie możliwości zabawy tanecznej.

 

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe