14 przypadków koronawirusa w Stali Nysa

  • 24.10.2020, 18:57
  • redakcja RTO
14 przypadków koronawirusa w Stali Nysa
14 przypadków koronawirusa odnotowano w Stali Nysa - poinformował w piątek klub. Pierwszy przypadek zakażenia w drużynie beniaminka ekstraklasy siatkarzy odnotowano w środę, 13 pozostałych dwa dni później. W poniedziałek zmarł były zawodnik Stali i były reprezentant kraju Rafał Dymowski. "Niestety - przegrał ciężką walkę z covidem" - napisał jego syn Paweł.

Po pierwszym stwierdzonym przypadku zakażenia odpowiednie badania zostały przeprowadzone u 20 pozostałych członków drużyny (tj. zawodników oraz sztabu szkoleniowego).

"Przeprowadzone testy dały 13 wyników dodatnich oraz 5 wyników ujemnych. Łącznie zakażonych jest więc 14 członków drużyny. Wciąż czekamy na dwa pozostałe wyniki testów" - można przeczytać w komunikacie Stali.

 

Klub nie informuje, o jakie osoby chodzi.

"Zawodnicy oraz członkowie sztabu szkoleniowego, którzy otrzymali pozytywne wyniki testów, pomimo występowania lekkich objawów wirusa czują się dobrze" - dodano w piątkowej informacji.

 

Zmarł były reprezentant i siatkarz Stali Nysa

Przed czterema dniami zmarł zakażony koronawirusem SARS-CoV-2 były reprezentant Polski w siatkówce Rafał Dymowski, który w przeszłości grał m.in w AZS-ie Częstochowa i w Stali Nysa. Dymowski miał 48 lat. Jego syn Paweł poinformował w poniedziałek: "Niestety - przegrał ciężką walkę z covidem".
 

O śmierci byłego siatkarza poinformował na Facebooku klub Stal Nysa. "Z wielkim żalem zawiadamiamy, że odszedł od nas były wieloletni reprezentant naszego Klubu oraz reprezentacji Polski - Rafał Dymowski" - napisano w komunikacie. 

 

"Rafał Dymowski reprezentował barwy naszego klubu w latach 1996 - 2003 oraz w sezonie 2004/2005. Rodzinie oraz najbliższym składamy najszczersze kondolencje" - napisano na profilu Stali. 

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe