Przy Franciszkańskiej powstaną kolejne mieszkania

  • 07.11.2020, 12:13
  • redakcja RTO
Przy Franciszkańskiej powstaną kolejne mieszkania
Plany w tym zakresie ma Agencja Rozwoju Nysy, ale pojawia się także coraz więcej prywatnych deweloperów. Przykładem jest tutaj chociażby ulica Franciszkańska. Pełną parą idzie tam budowa nowego osiedla mieszkaniowego.

Inwestycja prowadzona przez Agencję Rozwoju Nysy ma być gotowa w pierwszym kwartale przyszłego roku. Do dyspozycji najemców będzie blisko 100 nowych mieszkań o podwyższonym standardzie. Ciekawostką będzie najnowocześniejszy w mieście plac zabaw. Obok tej budowy trwa też inwestycja prywatnego dewelopera, a w planach jest już kolejna.

-Jesteśmy po rozstrzygnięciu przetargu w ramach którego zbyliśmy działkę pod budownictwo wielorodzinne przy ul. Franciszkańskiej, naprzeciwko Kościoła Franciszkanów. Ze wstępnych deklaracji inwestora wynika, że jest zainteresowany wybudowaniem dwóch bloków – mówi Zastępca Burmistrza Nysy Marek Rymarz. – Dla przypomnienia, Agencja Rozwoju Nysy buduje trzy bloki przy Franciszkańskiej, natomiast czwarty blok jest realizowany przez prywatnego inwestora. W najbliższych czasie, myślę, że będzie to pierwsze półrocze 2021r., rozpocznie się budowa dwóch nowych bloków. – dodaje Rymarz.

Budowa nowych mieszkań spowoduje zapewne wreszcie spadek cen nieruchomości w naszym mieście. Przez zaporowe wręcz stawki wiele młodych rodzin nie mogło pozwolić sobie na własne cztery kąty. Przypomnijmy, że w planach jest jeszcze m.in. budowa nowoczesnego osiedla Belweder na terenie byłego Transbudu. Ma je zbudować deweloper z Opola. W planach Agencji Rozwoju Nysy jest natomiast m.in. budowa mieszkań przy Kramarskiej i nowoczesnego osiedla w miejsce stadionu przy ul. Kraszewskiego.

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

syd
syd 08.11.2020, 09:10
Panie burmistrzu Nysy cieszy mnie budowa mieszkan w Nysie ,ale irytuje dlaczego zabudowuje Pan centrum miasta a nie szuka Pan miejsc na obrzezach miasta,dlaczego nie przylancza Pan okolicznych wiosek w granice miasta to spowoduje powiekszenie jej granic a co za tym idzie zwiekszy sie areal pod zabudowe ruch samochodowy w miastach jest wyprowadzany z centrum a w Nysie jest odwrotnie .zezwala pan na budowe aby to centrum zagescic co na to konserwator zabytkow,co na to mieszkancy Pan jak i pana urzednicy sa dla ludnosci i ich trzeba pytac jak oni to widza.
Bolek Otua
Bolek Otua 09.11.2020, 18:53
Mieszkancy mowia niechcemy blokow na stadionie i w obrebie rynku, a ci ktorych wybrali smieja sie z tego i mowia a kuku i co nam zrobicie.Cha, cha
wyklęty
wyklęty 14.11.2020, 19:40
Jacy mieszkańcy nie chcą ?.To tak jak z budową Dekady , tez mieszkańcy nie chcą .Gdyby patrzeć co chcą mieszkańcy to w Nysie nic by nie było.Stara naftalina nie będzie dyktować co ma być w Nysie.Ich czasy już minęły .Dla nich budowle już wybudowano parę wieków temu i tam mogą sobie chodzić .Oczywiście zachowując odpowiedni odstęp.Budować i jeszcze raz budować , gdzie tylko się da.Tą dziurę po stadionie też zabudować
Qqq
Qqq 05.12.2020, 17:44
Zgadza się budować bo to stadion to może jakiś był ale dekade temu nić się tam nie dzieje a leśne dziadki nie będą dyktować gdzie budować .

Pozostałe