Od dzisiaj (sobota 7.11) nowe obostrzenia. Ograniczenia w handlu, usługach hotelarskich i instytucjach kultury.

  • 07.11.2020, 12:35
  • redakcja RTO
Od dzisiaj (sobota 7.11) nowe obostrzenia. Ograniczenia w handlu, usługach…
Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii przepisy wchodzą w życie 07.11

Usługi hotelarskie będą mogły być prowadzone wyłącznie dla pracowników sezonowych i robotników oraz gości w podróży służbowej, zawodników sportowych, medyków, a także pacjentów i ich opiekunów. Poświadczenie pracownikom wystawi pracodawca, a sportowcom - związek sportowy. Lekarze otrzymają taki dokument od swojej placówki, a pacjenci będą mogli skorzystać z oświadczenia.

Placówki kultury będą mogły działać bez publiczności, by przeprowadzać ćwiczenia i próby, nagrania albo transmisje. Biblioteki i muzea będą mogły działać wyłącznie w internecie. Zakaz nie dotyczy wystaw na świeżym powietrzu i należących do placówek lasów, parków czy ogrodów. Kina, także plenerowe, zostaną całkowicie zamknięte.

Imprezy biegowe i dla rowerzystów są zakazane, o ile nie organizuje ich polski związek sportowy.

Sklepy do 100 metrów kwadratowych powierzchni będą mogły wpuścić po jednej osobie na każde dziesięć metrów kwadratowych powierzchni. W galeriach handlowych powyżej 2000 metrów kw. powierzchni będą mogły działać tylko sklepy spożywcze, sklepy z artykułami kosmetycznymi, toaletowymi, czy środkami czystości. Zamknięte będą perfumerie i sklepy z artykułami do upiększania. Czynne pozostaną apteki, księgarnie i kioski z gazetami, sklepy budowlane i remontowe, zoologiczne, samochodowe i punkty operatorów telekomunikacyjnych oraz stacje benzynowe.

Otwarte są salony fryzjerskie, optycy, banki, poczta i kurierzy, ubezpieczenia, warsztaty, myjnie samochodowe, ślusarze, szewcy, krawcy, pralnie i gastronomia na wynos. Nieczynne będą tzw. wyspy handlowe i usługowe. W obiektach handlowych obowiązkowe jest noszenie rękawiczek lub dezynfekcja rąk oraz zakrywanie ust i nosa.

W Kościołach limit wiernych wynosi 1 osoba na 15 metrów kwadratowych świątyni. Uczestnicy nabożeństw muszą zasłaniać nos i usta.

Ograniczenia potrwają do 29 listopada.

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe