Biblioteka miejska traci dyrektora, Joanna Kanin odwołana ze stanowiska.

  • 30.12.2020, 23:00
  • redakcja RTO
Biblioteka miejska traci dyrektora, Joanna Kanin odwołana ze stanowiska.…
Zarządzenie burmistrza Kordiana Kolbiarza, odwołujące Joannę Kanin z funkcji dyrektora gminnej biblioteki z dniem 1 stycznia pojawiło się 28 grudnia.

Odwołanie dyrektora biblioteki publicznej w Nysie zbiegło się z nowelizacją ustawy o organizacji działalności kulturalnej z 2012 roku. Wcześniej dyrektorzy instytucji kultury mogli być powoływani bezterminowo i tak było w przypadku Joanny Kanin.

Burmistrz Kordian Kolbiarz poinformował media, że zdecydowały względy formalne, bowiem kadencja dyrektor upłynęła. Po przeprowadzonym audycie okazało się, że zgodnie z nowymi przepisami dyrektorzy mogą być powoływani na kontrakty terminowe, najwyżej na 7 letnie. Zgodnie z nowelizacją kadencja obecnej dyrektor upływała z końcem 2020. Dyrektor złożyła rezygnację.

Nie znamy szczegółów, ale Dyrektor Kanin powiedziała gazecie NTO, że była zaskoczona przebiegiem rozmowy z burmistrzem i radcą prawnym urzędu. Bowiem od 1 stycznia Joanna Kanin nie będzie świadczyła już pracy, mimo, że jej wypowiedzenie będzie trwało do marca 2021.

Na początku roku zostanie ogłoszony konkurs na zwolnione stanowisko.

 

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe