100 procentowa podwyżka opłaty za odbiór odpadów w Korfantowie.

  • 05.01.2021, 19:30
  • redakcja RTO
100 procentowa podwyżka opłaty za odbiór odpadów w Korfantowie.
Nie dało się utrzymać "starej ceny" wynik przetargu był bezlitosny.

Śmieci z Korfantowa zabierze nyski EKOM.

Do przetargu stanął EKOM i Remondis. Wygrała firma z Nysy.

- Po nowym przetargu jednak nie udało się uzyskać kwoty z ubiegłych lat. Weszły opłaty środowiskowe, które bardzo mocno podnoszą koszt odbioru śmieci. Gmina na odpadach nie może zarabiać, ale nie może także tracić. Organizujemy całą tę inicjatywę, a mieszkańcy musza zapłacić tyle, ile firmy zadeklarują - tłumaczył burmistrz Korfantowa Janusz Wójcik

Korfantów trzymał się bez podwyżek chyba najdłużej w regionie. Większość samorządów zdążyła w ostatnich latach kilkukrotnie wprowadzić podwyżki, w Korfantowie ceny nie zmieniły się od początku obowiązywania obecnego systemu odbioru śmieci.

Do tej pory, opłaty za tego typu usługi wynosiły 13 złotych za osobę. Jak wynika z kalkulacji władz miasta, gdyby postępowanie zakończyło się innym wynikiem, wówczas cena, którą musieliby ponosić mieszkańcy, mogłaby wynieść nawet prawie 38 złotych miesięcznie.

Umowa z wykonawcą usługi została zawarta na kolejne 4 lata. Oznacza to, że jeśli w tym czasie nie nastąpi wzrost cen prądu, opłat środowiskowych, czy podatku VAT, cena pozostanie bez zmian.

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe