"Tak ma być" Łukasza Grzegorzka pochodzącego z Nysy zakwalifikował się na prestiżowe wydarzenie Work In Progress na festiwalu w Les Arcs we Francji.

  • 08.01.2021, 11:43
  • redakcja RTO
"Tak ma być" Łukasza Grzegorzka pochodzącego z Nysy zakwalifikował się na prestiżowe wydarzenie Work In Progress na festiwalu w Les Arcs we Francji.
Fragmenty filmu zostaną zaprezentowane selekcjonerom festiwalowym, agentom sprzedaży i dystrybutorom.

Główna bohaterka filmu – Joanna „Jo” Lisiecka jedzie na autopilocie w życiu zawodowym, rodzinnym i osobistym. Wydaje jej się, że nikt nie dowie się o podwójnym życiu, które prowadzi i że jest sprytna. Nie jest.

 

Zdjęcia do filmu realizowane były w sierpniu i wrześniu 2020 r. w Nysie. W głównych rolach występują Agata Buzek, Jacek Braciak i Adam Woronowicz. Producentką filmu jest Natalia Grzegorzek z Koskino. Scenariusz napisał Łukasz Grzegorzek, za zdjęcia odpowiada Weronika Bilska, scenografię Jagna Dobesz, dźwięk na planie Zofia Moruś i Marcin Popławski, kostiumy Anna Sikorska, a charakteryzację Monika Kaleta. Kierowniczką produkcji jest Katarzyna Staszczyk. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz z funduszy Miasta Wrocławia i Województwa Dolnośląskiego poprzez Dolnośląski Konkurs Filmowy. Otrzymał grant z programu MEDIA Kreatywna Europa. Jego koproducentem jest Dolnośląskie Centrum Filmowe. Partnerem filmu jest Gmina Nysa. 

 

Wydarzenie Industry Village Les Arcs odbędzie się w dniach 20-22.01. W sekcji Works In Progress zostanie zaprezentowanych 17 filmów europejskich

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe