W Przełęku pod Nysą doszło porwania, na szczęście krótkotrwałego.

  • 10.01.2021, 17:52
  • redakcja RTO
W Przełęku pod Nysą doszło porwania, na szczęście krótkotrwałego.
Kodeksowo to bezprawne pozbawienie wolności, w żargonie policyjnym krótkotrwale pozbawienie wolności.

 

Policja prowadzi dochodzenie.

Na razie policja z Nysy nie podaje jakie było tło zdarzenia, do którego doszło wczoraj (10 stycznia) około godziny 14:00 w Przełęku. Porwany został 25 letni mężczyzna, zniknął także jego pies. Po niedługim czasie (policja nie podaje jakim) oboje znaleźli się cali i zdrowi. Wiadomo jedynie, że mężczyzna został pozbawiony wolności przez nieokreślonych sprawców. Dochodzenie prowadzone jest pod kątem art. 189 kodeksu karnego, tj. bezprawnego pozbawienia wolności - w języku potocznym to po prostu porwanie lub uprowadzenie.

Policja dla dobra śledztwa nie podaje na razie jakie jest tło uprowadzenia, i czy ma ono związek z popełnieniem innych przestępstw. Nieoficjalnie doszło do przeszukiwania pojazdów w celu ustalenia okoliczności wydarzenia.

Porwanie to poważne przestępstwo

W Przełęku mieliśmy do czynienia z jego lżejszą formą. Pozbawienie wolności 25 latka trwało  najwyżej kilka godzin (policja na razie nie podaje ile). Jeśli jednak uprowadzenie, czyli bezprawne pozbawienie wolności trwa dłużej niż 7 dni, przestępstwo takie zagrożone jest karą do 10 lat więzienia, a jeśli łączyło się ze szczególnym udręczeniem, traktowane jest jak zbrodnia, przy której karą może być nawet dożywocie – przypomina prokuratura.

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe