Na komendzie w Otmuchowie zaginęła funkcjonariuszom porcja amfetaminy i marihuany.

  • 27.01.2021, 16:20
  • redakcja RTO
Na komendzie w Otmuchowie zaginęła funkcjonariuszom porcja amfetaminy i marihuany.
Od około dwóch tygodni trwają intensywne poszukiwania.

 

To informacja nieoficjalna, ale z pewnego źródła.

Zguba z depozytu. Braki narkotyków wykryto około 2 tygodnie temu. Od tego czasu funkcjonariusze przeszukują pomieszczenia. Komenda Wojewódzka Policji zapytana o te sprawę prosi o czas na zorientowanie się w sytuacji.

Takie zdarzenie powinno zostać natychmiast zgłoszone komendantowi powiatowemu Edwardowi Fladze. Czy nastąpiło i kiedy dowiemy się w najbliższym czasie. Zgubione narkotyki to z zasady sprawa dla BSW (Biuro Spraw Wewnętrznych), i prawdopodobnie także "wydarzenie nadzwyczajne". W policji mianem wydarzeń nadzwyczajnych określona jest cała gama okoliczności, które naruszają standardowy przebieg służby.

Sprawa z pewnością spędza sen z powiek komendantowi Zbigniewowi Hazikowi z KKP w Otmuchowie.

Jak pamiętamy w Nysie były przynajmniej dwa takie wydarzenia bez wszczęcia stosownej procedury. Już wkrótce okaże się jak było tym razem.

O sprawie będziemy informować.

_____________________________________________

aktualizacja - 28 stycznia godz. 10:30

podinsp. Marzena Grzegorczyk Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu informuje, że policja będzie to ustalać, jednocześnie nie ukrywa agresji wobec dziennikarza, skarżąc się, że nagrywa rozmowę z rzecznikiem, dodaje, że dzwoniący dziennikarz jest znany z tego, że nagrywa rozmowy (red: z rzecznikami). Trudno zrozumieć co Pani rzecznik miała na myśli, skoro praca dziennikarza właśnie na tym polega.

Dalsza część rozmowy, także nie wzniosła się na spodziewane wyżyny policyjnego profesjonalizmu:

- To jest prosta sprawa, (red: narkotyki zginęły albo nie), wystarczy wykonać telefon do Otmuchowa - dziennikarz prosił rzecznika o zajęcie stanowiska. ( na informację czekamy od dnia wczorajszego 27.01.2021)

- Nie będzie mi Pan wydawał poleceń - odburknęła już zupełnie zła, Pani rzecznik Grzegorczyk.

 

Komenda Policji w Nysie także milczy, Edward Flaga jest nieobecny, lecz usprawiedliwiony, bo uczestniczy w wizycie prezydenta w Głuchołazach. Natomiast rzecznik policji w Nysie, nie przyjmuje do wiadomości pytania, żądając by zostało wysłane na maila, to wtedy się z nim zapozna.

Praktyka w policji dotychczas była i w całej Polsce jest taka, że na proste pytania policja odpowiada w rozmowie telefonicznej, przed kamerą lub mikrofonem reportera, a nawet sms-sem. To standard w newsach. W naszym wypadku usłyszeliśmy, że na odpowiedź na proste pytanie: - Czy w Otmuchowie na komendzie zginęły narkotyki - będziemy czekać 14 dni.

To niezgodne z prawem, bowiem zgodnie z  Art.  10.  [Tryb wnioskowy udzielania informacji publicznej] pkt 2.  - Informacja publiczna, która może być niezwłocznie udostępniona, jest udostępniana w formie ustnej lub pisemnej bez pisemnego wniosku. - 

Odpowiedz na pytanie, czy w komisariacie w Otmuchowie zginęły narkotyki z pewnością jest prostym pytaniem.

Sprawa jest poważna.

Niezależnie od tego, ile narkotyków zaginęło, taki fakt musi być od razu zgłoszony do BSW (Biura Spraw Wewnętrznych policji). Dziś wiemy, że inwentaryzacja zasobów dowodowych w postaci narkotyków została przeprowadzona około 2 tygodnie temu, ponieważ KWP w Opolu zażądała przekazania tych substancji do swojego depozytu. Jeśli komendant Zbigniew Hazik nie poinformował komendy powiatowej i wojewódzkiej o brakach natychmiast, narazi się na kłopoty.

 

_______________________________________________________________

Aktualizacja 29.01.2021

Rzecznik policji w Nysie sierż. sztab. Agnieszka Huczek odpowiada:

- w odpowiedzi na Pana pytania informuję, że na chwilę obecną trwają czynności sprawdzające i obecnie nie mogę udzielić Panu więcej informacji dla dobra prowadzonego postępowania - 

Co to oznacza? Nit nie wie gdzie podziały się narkotyki. Z informacji nieoficjalnych kontrola z KWP Opole ujawnia sukcesywnie coraz większe zaniedbania w dokumentacji prowadzonych śledztw. Co z tych informacji zostanie przekazanych do publicznej wiadomości, a co wpadnie "pod dywan" zobaczymy po zakończeniu "postępowania".

 

_____________________________

Aktualizacja 8 lutego 2021

Według naszych informacji zamiast przeprowadzić kontrolę przy udziale BSW z komendy wojewódzkiej, sprawa zajęli się kryminalni (koledzy) z KPP Nysa. Jeśli to prawda, to nie wykonano sprawdzenia zgodnie z zasadami. Nieoficjalnie wiemy, że nie dokonano nawet testów rzekomo znalezionego suszu roślinnego. Jeśli to prawda mógł być to zwykły majeranek w miejsce marihuany i proszek do pieczenia w miejsce amfetaminy.

Sprawa ta przypomina wszystkie inne kontrole toczone w ostatnim czasie wobec jednostek kierowanych przez Edwarda Flagę. Nasze źródła w policji mówią, że istnieje jakiś specjalny parasol ochronny nad nyskim komendantem. Według tych informacji Flagę ma chronić ktoś w kierownictwie komendy wojewódzkiej. Czy to prawda, czy złośliwe komentarze, każdy musi ocenić sam.

Edward Flaga mimo krótkiego stażu na stanowisku ma już na swoim koncie kilka sytuacji, gdzie rzeczywiście komenda wojewódzka stoi za nim murem. W tym sprawa wydarzeń nadzwyczajnych sklasyfikowanych jako zdarzenia mniejszej wagi, opisywana sprawa narkotyków w Otmuchowie, oraz sprawa mobbingu, w której badaniu brała udział komenda główna policji. 

Nominacja Edwarda Flagi zbiegła się z wpadką Arkadiusza Sz. znanego opolskiego polityka PIS, doradcy wojewody opolskiego, dziś już skazanego za ignorowanie przepisów prawa o ruchu drogowym tj. kierowanie samochodu bez prawa jazdy (przez 12 lat). Komentuje się, że zatrzymanie Arkadiusza Sz. przed nyską komendą w styczniu 2019 roku, było bezpośrednia przyczyna odwołania jego poprzednika komendanta Dariusza Dregana z funkcji komendanta policji w Nysie.

_________________________________________________

aktualizacja 9 lutego 2021

Komenda Wojewódzka Policji twierdzi, że nic nie zginęło, a nasz artykuł był przedwczesny. Nasz informator twierdzi jednak, że narkotyki zaginęły na pewno. Ponadto, kontroli nie przeprowadziło BSW, jak to zwykle się dzieje, lecz policjanci z KPP Nysa. Czyli załatwiono sprawę w ramach jednej komendy powiatowej. Zapytaliśmy rzecznika KWP, czy "odnalezione" narkotyki zostały przetestowane. Jest to ważne pytanie, bo znaleziony "susz roślinny" nie musi być marihuaną, do woreczka strunowego można włożyć zasuszony majeranek, bez testu chemicznego, nie da się rozpoznać co to jest. 

 

 

czytaj  - wydarzenia nadzwyczajne w KPP Nysa

Komenda Główna Policji sprawdzi, czy doszło do niedopełnienia obowiązków…

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Próba mikrofonu
Próba mikrofonu 29.01.2021, 16:25
A co to Pani Rzecznik KWP z choinki się urwała? Jak nie nagrasz, to w patrolu jeden wyprze się drugiego. Pani chyba zapomniała, jak to mikrofony spaliły jej poprzedniczkę, co to z takim jenerałem urzędowała. Bezczelność i arogancja, proszę Pani.
Marek
Marek 29.01.2021, 07:47
Nadzor nadzor dlatego lipa jest - do zwolnienia.
Zbyszek
Zbyszek 29.01.2021, 07:44
Jak slysze.ze Hazik i Flaga maja takich robotnikow? Zenada trzeba za robote sie wziąść, nie knuc i plotek bezpodstawnych rozsiewac.A zapomnialbym szanowac ludzi to bedzie ok. A trzeba tez pamietac zeby infor.sluzbowe zostawiac sobie a nie wtajemniczac osob postronnych bo na to jest art.
Do Otmuchowa wydzial kontroli powinien przyjechac i zrobic kontrole to sie okaze ze nie tylko tego brakuje.
Co sie dzieje w nyskiej policji ? Non stop afery nigdy tak nie bylo czyja to wina ?szystkich przelozonych zwolnic i przyjac ludzi nieskazonych wplywami.
Arek
Arek 29.01.2021, 22:23
Wpływy to kiedyś były dopiero i zamiatanie sprawy pod dywan , Ci co nie są prawdziwymi Policjantami eliminują się sami
Dawid
Dawid 28.01.2021, 21:44
Pan Hazik i Flaga mają właśnie takich robotników , co im tylko wstyd przynoszą , każdy człowiek jest inny . Powinni złapać tego odpowiedniego i wyciągnąć konsekwencje . I to bardzo surowe , śledztwo to wyjaśni .
*** WI KTO
*** WI KTO 28.01.2021, 10:24
beka wy wszyscy do zwolnienia patAFIAY JEBAE
Kielbasa na grilla
Kielbasa na grilla 28.01.2021, 09:47
To chyba ten co sprzedal mu auto dla córki. Ten co sprzedal komendantowi kp auto sporo wie co chca zrobic tej mobbingowanej policjantce .
Ściany maja uszy.
Marcin Czuba
Marcin Czuba 27.01.2021, 22:26
z tego co pamiętam zawsze przesiadywał Pan co ma firmę budowlaną u Pana policjanta Roberta Ila , on dalej tam na kawie siedzi ?
Kret
Kret 27.01.2021, 19:59
Gdyby komendant kp otmuchow tyle czasu poswiecal pracy ile handlarzowi samochodow ktory przesiaduje non stop w komisariacie zapewne nie ukradli by mu narkotykow .
Joanna
Joanna 27.01.2021, 22:28
a co to za handlarz samochodów ?
Zbyszek
Zbyszek 27.01.2021, 19:28
Dobre dobre z tymi prawdziwymi policjantami.
W Nysie afera goni aferę. Gdzie nadzor panowie oficerowie- kto dopuscil aby ukradli policjantowi srodki.Gasimy pożary.
Marek
Marek 27.01.2021, 17:59
a co Pan komendant ma do tego ? ? ? właśnie tyle że sam ma nieodpowiednich pracowników na nieodpowiednim stanowisku . A Pan Flaga robi wreszcie porządki z takimi co np. zawineli tą marihuanę . Dośc lansowania w tej Policji , tych nieodpowiednich wysłać do zwolnienia . Pan Hazik i Pan Flaga , są prawdziwymi Policjantami ,a nie tylko na papierze , szybko znajdą tego co ukradł
gu gu
gu gu 28.01.2021, 14:20
ha ha ha ha ha ha ha to pojechałeś.
Pan król Flaga jest jeszcze bardziej niż prawdziwy on jest PRZEPRAWDZIWY POLI-MILICJANT
Przyjaciel
Przyjaciel 27.01.2021, 16:44
Kto mieczem wojuje ten od miecza ginie.
Komendancie z kp .otmuchow czas na emeryturę.

Pozostałe