Andrzej Duda w Głuchołazach - wideo- 28 stycznia.

  • 28.01.2021, 22:07
  • redakcja RTO
Andrzej Duda w Głuchołazach - wideo- 28 stycznia.
Prezydent odwiedził szpital MSWiAw Głuchołazach, gdzie działa pierwszy w Polsce oddział rehabilitacji dla osób, które przeszły COVID-19.

Pierwsza taka placówka w Europie

Oddział ruszył we wrześniu 2020 roku, jako pilotaż w skali kraju. W tej chwili zainteresowanie pacjentów jest tak duże, że kolejne osoby są zapisywane już na 2022 rok.

- To pierwsza taka placówka w Europie. Jesteśmy w tym zakresie pionierami, z całą pewnością jest to powód do dumy – mówił prezydent Andrzej Duda. -

Prezydent potwierdził, że jest mu to tym bliższe, że sam należy do grupy ozdrowieńców. Pacjenci po COVID-19 potrzebują wsparcia, rehabilitacji, fizjoterapii.

Wizyta trwała 45-minut. Podczas pobytu na terenie szpitala prezydent Andrzej Duda odwiedził oddział i zapoznał się z metodami rehabilitacji, opracowanymi przez zespół prof. Jana Szczegielniaka, dyrektora Instytutu Fizjoterapii Politechniki Opolskiej, który kieruje działem usprawniania leczniczego w głuchołaskim szpitalu.

 

Od września przez oddział przewinęło się 500 pacjentów.

Artur Grochowski, dyrektor szpitala MSWiA, podkreśla, że placówka posiadanie tylko sprzęt, obiekty i wykwalifikowany personel, ale także pomysły jak to rozwijać. Dobra wiadomość to ta, że szpital zakończył przebudowę IV i V pietra, tam zostaną przeniesione dwa oddziały: chorób płuc i gruźlicy. To pozwoli zwiększyć oddział rehabilitacji o 30 łóżek, razem będzie do 120 miejsc.

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe