Spółce się nie opłacało, WOPR wyremontował i ma nową łódź.

  • 30.01.2021, 22:15
  • redakcja RTO
Spółce się nie opłacało, WOPR wyremontował i ma nową łódź.
Ratownicy wodni z Nysy przygotowują się do nowego sezonu i maja nadzieję, że "kiedyś" nastąpi. Maja do dyspozycji nową jednostkę pływającą.

Łódź hybrydowa

Jednostka łączy zalety pontonu i łodzi ze sztywnym dnem, daje to zwrotność i stabilność, a także całkiem sporą ładowność. Motorówka została zakupiona od jednej z miejskich spółek jako niesprawny sprzęt. Wodniakom udało się przywrócić ją do stanu używalności.

- Spółka sprzedała nam uszkodzoną łódź, którą posiadała. Jej remont tam się nie opłacał, bo dość dużo kosztował. My wysłaliśmy ją do firmy specjalistycznej do Gdańska, gdzie zostały wymienione balony i po generalnym remoncie łódź jest jak nowa. Bardzo przydatna dla naszych działań, jest to nowoczesna jednostka z 50-konnym silnikiem - mówi prezes nyskiego WOPR-u Jarosław Białochławek.

Nyscy ratownicy cały czas pracują nad tym, by włączyć do służby łódź mogącą wykonywać zadania przy trudnych warunkach atmosferycznych. Taka jednostka znajduje się na wyposażeniu WOPR, jednak do takich zadań, konieczne byłoby wyposażenie jej w nowy napęd. Jak na razie w przypadku silnego wiatru WOPR może korzystać z łodzi należących do policji. 

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe