Policja zatrzymała osoby podejrzane o udział w napadzie na sklep jubilerski w Nysie.

  • 09.02.2021, 20:54
  • redakcja RTO
Policja zatrzymała osoby podejrzane o udział w napadzie na sklep jubilerski w Nysie.
Do zdarzenia doszło 12 stycznia o godzinie 14.40 przy ul. Prudnickiej. Napad został nagrany przez kamerę monitoringu.

Napastnik  - fałszywy listonosz.

Sprawca był przebrany za listonosza. Nosił służbową kurtkę Poczty Polskiej, z charakterystyczną torbą. Na głowie miał pocztową czapkę, na twarzy maseczkę. W sklepie wykorzystał moment nieuwagi personelu, i wybiegł z kasetką pełną biżuterii.

Za złodziejem pobiegł zdenerwowany właściciel sklepu, dogonił dopadł złodzieja na podwórzu, doszło do szarpaniny. Złodziej upuścił część rzeczy i uciekł.

Sprawców zatrzymano.

- Udało się ustalić trzech sprawców tej kradzieży rozbójniczej – informuje media prokurator rejonowy w Nysie Sebastian Biegun, – Wobec dwóch osób sąd na nasz wniosek zastosował tymczasowy areszt, wobec trzeciego prokurator zastosował dozór policji. Jeden z mężczyzn będzie odpowiadał w warunkach recydywy, wszyscy są znani policji. Podejrzanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.


Jeden z podejrzanych niedługo po kradzieży zgłosił się do zakładu karnego, gdzie miał odbywać karę pozbawienia wolności za inne przestępstwa. Nie ukrył się jednak za kratami, policjanci doprowadzili go z zakładu karnego do prokuratury, gdzie usłyszał kolejne zarzuty karne. Jeden ze sprawców to mieszkaniec powiatu nyskiego, dwaj pozostali pochodzą spoza powiatu.

Prokuratura nie wyklucza kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

Sprawcy współdziałali ze sobą, wspólnie przygotowali kradzież. To wszystkie informacje jakie prokuratura udzieliła mediom na tym etapie śledztwa.

 

 

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe