Aresztowano czwartego podejrzanego

  • 26.02.2021, 12:12
  • redakcja RTO
Aresztowano czwartego podejrzanego
Sąd w Nysie tymczasowo aresztował czwartego mężczyznę podejrzanego o udział w napadzie na sklep jubilerski w Nysie.

Policjanci ustalili czwartą osobę, podejrzaną o udział w napadzie na sklep jubilerski.

W środę - na wniosek prokuratury - sąd zastosował wobec niej trzymiesięczny areszt tymczasowy. Na razie wszystko wskazuje na to, że w rękach policji znalazła się cała grupa, która zaplanowała i przeprowadziła kradzież, ale policja nadal prowadzi śledztwo. - informuje Sebastian Biegun prokurator rejonowy w Nysie.

Trzech sprawców pozostaje w tymczasowym areszcie, czwarty jest pod dozorem policji. Trzech podejrzanych pochodzi spoza powiatu nyskiego.

Przypominamy - kradzież "nas pocztowca".

Sprawca ubrany w strój pracownika poczty wszedł do sklepu jubilerskiego, wykorzystał moment nieuwagi personelu, zabrał kasetkę z biżuterią i wybiegł ze sklepu. Za złodziejem wybiegł właściciel sklepu, dogonił uciekającego złodzieja, zaczęli się szarpać, upadli na ziemię, złodziej upuścił część rzeczy i uciekł.

Zajście nagrały dwie kamery monitoringu, zainstalowane przez wspólnotę mieszkaniową kamienicy.

Podejrzanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Jeden z mężczyzn będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Jeden z podejrzanych niedługo po kradzieży zgłosił się do zakładu karnego, aby odsiedzieć karę pozbawienia wolności za inne przestępstwa.

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe